Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví České spořitelny patří k těm nejlepším bankovním službám v ČR – a to jak z hlediska bezpečnosti, tak i široké škále možností, kterou přes něj vyřídíte. Samotný internetbanking nese název Servis24 a přihlásíte se do něj na internetové adrese servis24.cz. My si nyní podrobně ukážeme, co vše toto bankovnictví umí a chybět nebude ani demoverze, kde si můžete veškeré ovládání nanečisto vyzkoušet.

Internetové bankovnictví Servis24 České spořitelny

Česká spořitelna nabízí rozsáhlou síť produktů a služeb. Internetové bankovnictví poskytované pro běžnou klientelu pod názvem SERVIS 24 Internetbanking, pro firemní pak pod značkou BUSINESS 24 Internetbanking, všechny tyto finanční produkty zastřešuje. Ať už tak máte u banky jakýkoliv počet služeb, vždy je můžete pohodlně spravovat jednoduše prostřednictvím internetu.

Hovoříme-li o produktech, které je možné pomocí internetového bankovnictví ovládat, jedná se jmenovitě o sporožirový účet, Osobní účet ČS, běžný účet, kartový účet, vkladový účet, úvěrový účet, spořicí účet, účet penzijního připojištění, účty Pojišťovny ČS, účty stavebního spoření, překlenovacího úvěru, účty úvěru ze stavebního spoření a majetkový účet Investiční společnosti ČS.

Nově také Telebanking, Smartbanking či peněženka Mobito

Kromě služby SERVIS 24 Internetbanking nabízí Česká spořitelna i SERVIS 24 Telebanking, který umožňuje ovládat svůj účet pomocí telefonní hlasové samoobsluhy. Pro všechny moderně smýšlející uživatele pak samozřejmě nesmí chybět ani mobilní aplikace do chytrých telefonů – tzv. Smartbanking, který najdete to pod označením – SERVIS 24 Mobilní banka. Další z moderních služeb České spořitelny je pak elektronická peněženka Mobito, umožňující platbu z mobilního telefonu u obchodníků, kteří tuto službu podporují.

Jak internetbanking založit

Internetové bankovnictví si můžete sjednat buď osobně, přímo na pobočce banky, kde si lze telefonicky předem domluvit schůzku na konkrétní datum a hodinu a nebo prostřednictvím internetu, kde je k tomuto účelu určen e-shop ČS. V případě online objednávky budete kontaktováni pracovníkem banky. Pokud jste již stávajícím klientem banky, můžete si internetové bankovnictví sjednat i telefonicky na bezplatné lince 800 207 207. SERVIS24 je poskytován ke sporožirovým a běžným účtům vedených jak v české, tak v cizí měně a lze ho sjednat pro všechny občany, firmy či živnostníky, starší 15-ti let. Využít ho mohou i cizinci. Další podrobnosti o založení pak najdete v návodu pro první přihlášení na účet.

S ovládáním si poradí každý

Pro všechny začínající uživatele, kteří váhají, zda ovládání svého účtu pomocí internetu zvládnou, je na stránkách banky dostupná i ukázková demoverze služby, kde si můžete zcela nezávazně vyzkoušet práci s internetovým bankovnictvím. K dispozici jsou dokonce i videoukázky nebo podrobný uživatelský manuál. Když k tomu přičteme i fakt, že samotný SERVIS24 je z pohledu uživatele jeden z nejpřehlednějších a nejsrozumitel­nějších systémů internetového bankovnictví u nás, není se opravdu čeho bát.

Co vše SERVIS24 umí?

Jak jsme již zmiňovali, internetbanking České spořitelny nabízí celou řadu funkcí. My se spolu teď podíváme nejprve na ty nejčastěji využívané a následně se v další části zaměříme i na některé pokročilé produkty a služby. Naprosto klíčovým prvkem pro ovládání všech nejčastěji používaných úkonů je kartička na horní liště s názvem účty. Po jejím rozkliknutí se Vám v levé části zobrazí nabídka dalších možností.

Můžete si tak zde zobrazit přehled všech Vašich účtů, kde u každého z nich hned vidíte všechny důležité údaje jako číslo účtu, jméno majitele a disponentů, výši kontokorentu a výši v jakém je čerpán, limity, které jsou k účtu sjednány a jejich aktuální stav, služby, které jsou k účtu připojeny jako je např. kontokorent, cestovní pojištění či debetní karta, atd. Další podrobnosti pak najdete v části zaměřené na internetbanking České spořitelny, přímo na stránkách samotné banky

Správa platebních karet a historie transakcí

Dále se zde nachází přehled platebních karet s číslem karty, jménem držitele, typem a platností karty. Toto je z hlediska bezpečnosti klíčová část – je zde totiž možné změnit limity ke kartám a to trvalé i dočasné (platby u obchodníků, internetové platby, výběr hotovosti). O tom, jak je tento krok důležitý, jsme si více pověděli v části zaměřené na bezpečnosti IB a vstupu na účet.

Na tomto místě si můžete také nechat opětovně zaslat PIN ke kartě či změnit adresu pro zaslání PIN kódu nebo karty a je tu také volitelná možnost zřídit si pojištění karty a osobních věcí. V sekci historie si pak můžete zobrazit historii transakcí k účtům, měsíční výpisy, nezúčtované transakce, historii hromadných plateb, přehled avíz a k dispozici je i podrobné vyhledávání.

Tagy: servis24 přihlášení na účet, česká spořitelna servis 24 vstup na účet