Česká spořitelna-Servis24

Česká spořitelna je momentálně s 5 milióny klientů největší bankou v Česku. Její zákazníci si nejvíce cení bezpečnosti a silného zázemí celé finanční skupiny. Svůj účet můžete lehce spravovat pomocí internetového bankovnictví, které nese název Servis24. Oficiální stránky této banky najdete na adrese ceskasporitel­na.cz, kde se i můžete ke svému účtu bezpečně přihlásit. My se dnes podíváme na tuto banku podrobněji a srovnáme si její produkty i s konkurencí.

Česká spořitelna a její Servis24

Dnešní Česká spořitelna vznikla jako akciová společnost v roce 1992, nicméně její počátky lze datovat již k roku 1825, kdy byla založena Spořitelna česká, její předchůdce. Pro mnoho občanů Česká spořitelna stále reprezentuje silnou národní značku, na kterou můžeme být právem hrdí – stejně jako na naše automobily nebo plzeňské pivo. Paradoxem však je, že ani jeden ze zmiňovaných artiklů již žádné české společnosti nepatří a výjimkou není ani „Česká“ spořitelna. V roce 2000 se totiž stala součástí mezinárodní společnosti Erste Group se sídlem ve Vídni, jež je významným poskytovatelem finančních služeb na území střední a východní Evropy. Skupina Erste v současnosti kontroluje rozhodujících 98% banky.

Účty, půjčky, spoření i investice

Když se řekne Česká spořitelna, vybaví si většina lidí běžné bankovní služby pro širokou veřejnost. Její internetové bankovnictví Servis24, si vyzkoušel už každý druhý Čech. Záběr aktivit České spořitelny je však daleko větší a v současnosti její portfolio čítá 12 dceřiných společností, zaměřujících se na poskytovaní investičních služeb (Brokerjet České spořitelny), stavebního spoření nebo půjček. Spořitelna mimo jiné spravuje i vlastní penzijní fond, realitní společnost a zapomenout nesmíme ani na charitativní Nadaci České spořitelny.

Oficiální stránky České spořitelny na adrese csas.cz

Oficiální stránky České spořitelny na adrese csas.cz.

Vstupem do České spořitelny a založením účtu tak automaticky získáváte nárok i na všechny tyto doplňkové služby. Stačí se jen přihlásit na svůj internetbanking a přes svůj účet zařídíte vše potřebné. Nesmírně populární je také Bonusprogram České spořitelny, kdy za využívání služeb banky získáváte různé odměny (viz. odkaz). V minulém roce došlo k přejmenování tohoto bonusového programu, který nově nese jméno iBod.

Největší banka v Česku

Počtem svých klientů (5,3 miliónů) se jedná o největší banku na území České republiky. Nejvíce je oblíbena mezi konzervativními střadateli, pro které představuje záruku bezpečí uložených úspor. Momentálně banka opatruje více než 800 miliard Kč. Jelikož velká část jejích klientů nevyužívá internetbanking Servis24 a dává raději přednost osobní návštěvě, přijde vhod i rozsáhlá síť více než 650 poboček nebo množství vlastních bankomatů v každém menším městě (celkem téměř 1500 bankomatů). Spořitelna si za to ale nechává dobře zaplatit v podobě různých poplatků. V dnešní recenzi si představíme služby této banky a chybět nebude ani podrobný návod, jak se v jejím internetovém bankovnictví pohybovat a jak si ho co nejlépe zabezpečit.

Přihlášení a vstup na účet přes Servis24

Internetbanking České spořitelny se jmenuje Servis24 a najdete jej na internetové adrese servis24.cz. Svým rozsahem a funkcemi patří v České republice mezi jedno z nejvíce propracovaných internetových bankovnictvích vůbec. Když vstoupíte na účet vedený pod službou Servis24, můžete ihned ovládat jak všechny základní bankovní služby (platební příkazy po ČR, inkaso, SIPO, trvalé příkazy, elektronické výpisy, atd.) tak i řadu pokročilých funkcí, které hlavně menší konkurenční banky nenabízí. Přes internetbanking si tak například lehce sjednáte hypotéku, spotřební úvěr, stavební spoření, pojištění, atd.

Internetové bankovnictví Servis24.cz

Internetové bankovnictví Servis24.cz

Přes přímé bankovnictví lze i dobíjet kredit na telefonu, přihlásit se do Bonus programu využívat elektronickou peněženku Mobito, atd. Možnosti jsou skutečně téměř neomezené (výčet všech služeb najdete v článku csas.cz) a Česká spořitelna v tomto skutečně exceluje. Přes všechny své funkce je navíc Servis24 i poměrně intuitivní na ovládání. Přihlásit se zde ke svému účtu a zadávání základních pokynů jistě zvládne každý a pokud by byl jakýkoliv problém, najdete další nápovědu v části vstupu na účet.

Bankovnictví s maximálním stupněm zabezpečení

Podobně je na tom internetbanking České spořitelny i ohledně zabezpečení. Při každodenním přihlášení a vstupu na účet sice své uživatele nenutí k používání klientského certifikátu, podobně jako to je třeba u Komerční banky, i tak je ale internetové bankovnictví velmi bezpečné a o své peníze se nemusíte bát. Šifrování a autorizační SMS jsou už dnes samozřejmostí. Svou bezpečnost ale můžete dále zvýšit tím, že Vám při každé změně zůstatku či přihlášení k účtu přijde upozornění.

Účet i jeho prostředky tak můžete mít pod naprostou kontrolou. Pouhým vstupem na internetové bankovnictví si lze i kdykoliv upravovat limit jak pro celý účet, tak i platební karty. To je také nesmírně důležité. To jak si své bankovnictví u České spořitelny co nejlépe zabezpečit, jsme shrnuli v sekci Servis24 a bezpečné přihlášení na účet.

Nejlepší internetbanking v ČR – pokud ho využijete

Až dosud jsme pouze chválili. Jenže vše má i svou druhou stránku. Internetové bankovnictví Servis24 sice nabízí nepřeberné množství funkcí, ale málokdo je stejně využije. Navíc vše je kompenzováno poměrně vysokými poplatky. Záleží tedy skutečně na každém, aby své potřeby zvážil. Pro jiné je zase mnohem důležitější než internetové bankovnictví bohatá síť poboček a bankomatů, neboť internet stejně doma nemá a do banky si raději zajde. I to je možné, nicméně v dnešní době se již tento přístup může prodražit. V závěru nabízíme podrobné shrnutí banky a její srovnání s konkurencí. Doporučujeme si zároveň prohlédnout i nabídku ostatních bank na našich stránkách. Například Fio banka nabídne nenáročným uživatelům všechny důležité funkce a to zcela zdarma a bez poplatků.

Tagy: servis24 přihlášení na účet, čsas servis24 přihlášení, česká spořitelna servis 24 vstup na účet