mBank-mKonto

mBank vznikla jako první nízkonákladová banka v Česku a této filozofie se drží dodnes. Pokud zvládnete své konto z větší části ovládat pomocí internetové bankovnictví a oželíte menší síť poboček, můžete mít svůj účet úplně zdarma – nic neplatíte za přijaté ani odchozí platby, trvalé příkazy, inkasa, ani platební karty. Internetové stránky banky naleznete na adrese mbank.cz a my se v dnešním článku podíváme co tu „zadarmo“ vlastně skutečně dostanete.

mBank a účet MojeKonto

Bankovní značka mBank vznikla v roce 2000 v Polsku a patří do skupiny BRE Bank SA, která je významným hráčem na polském trhu v poskytování finančních služeb orientovaných především na podnikatelskou sféru. Na českém trhu se poprvé tato banka objevila v roce 2007 jako pobočka své zahraniční banky. Samotná mateřská BRE Bank SA, pod kterou česká mBank spadá, patří zase do skupiny Commerzbank, která funguje již od roku 1870 a řadí se mezi největší banky v Německu. Vlastnická struktura je tedy, jak vidíte, trošku zamotaná, ale ve finále můžete mít jistotu, že všechny peníze na vašem účtu u mBank jsou bezpečně uloženy v německých rukách. Oficiální internetové stránky této banky najdete na adrese mbank.cz, kde se také nachází přihlášení do účtu nového i starého internetového bankovnictví.

Internetové bankovnictví je hlavním nástrojem správy účtu

mBank se stala jednou z prvních tzv. virtuálních bank na území střední Evropy a vůbec první v Polsku. V tomto konceptu pokračuje i pobočka v ČR, která se orientuje především na internetové bankovnictví. Banka bývá také zařazována mezi tzv. nízkonákladové banky. Právě orientace na elektronické bankovnictví jí umožňuje poměrně značné snížení nákladů a tak je schopná poskytovat základní služby svým klientům zdarma. Nevýhodou může být poměrně omezený počet poboček (celkem 9), které na území ČR má. Banka se snaží tento handicap zmírnit provozováním tzv. mKIOSKŮ, které se vyskytují povětšinou ve velkých obchodních centrech a poskytují terminály s přístupem na internet, spojení na call centrum a finančního poradce banky.

Těch u nás najdeme celkem 17. Správa účtu přihlášením přes internetové bankovnictví „Moje Konto“ z domova však nadále u této banky zůstává primárním kanálem, jak můžete své finance ovládat. O tom, že tento koncept nízkých nákladů a tím pádem i poplatků (celý sazebník poplatků zde) se bance vyplatí svědčí i fakt, že za relativně krátkou dobu svého působení si mBank u nás získala více než 500 000 spokojených klientů.

Nový internetbanking získal řadu ocenění

Internetové bankovnictví od mBank nese název Moje Konto a častěji se setkáme spíše se zkrácenou verzí „mKonto“. Dostanete ho ke stejnojmennému účtu zcela zdarma a jak už tu bylo několikrát zmíněné, představuje tento internetbanking primární způsob komunikace s bankou, jelikož kamenných poboček je relativně málo. Nepřekvapí tedy, že mBank si dává na svém internetovém bankovnictví velmi záležet a důkazem toho je i jeho úplně nová podoba, kterou mBanka spustila teprve na začátku roku 2014. mBank za toto nové bankovnictví dokonce získala řadu prestižních mezinárodních cen – v soutěži Efma Awards 2013 byla např. vyhlášena nejlepší mobilní a online bankou roku. Ne, že by staré původní bankovnictví Mého Konta bylo špatné, ale jeho nová podoba nabízí kromě přehlednějšího a jednoduššího rozhraní také řadu nových inovativních funkcí navíc.

Bankovnictví přináší řadu nových neotřelých funkcí

Přes nový internetbanking tak například můžete komukoliv ze svých přátel na Facebooku poslat peníze aniž byste znali číslo jeho účtu – dokonce ani nemusí být klientem mBank. Pro přihlášení do internetového bankovnictví si už také nemusíte pamatovat nic neříkající řetězec čísel, ale můžete si zvolit jakékoliv přihlašovací jméno sami. Dokonce se můžete přihlašovat na účet „Mého Konta“ pomocí platební karty. Nejvíce ale nový internetbanking zaujme nablýskaným a moderním vzhledem. Ihned po vstupu na svůj účet můžete hned na úvodní stránce vidět přehled všech svých prostředků u mBank a velmi jednoduše si zobrazíte i podrobný rozpis všech svých útrat. Vzhledem k tomu, že nové přímé bankovnictví toho nabídne mnohem víc, připravili jsme podrobný přehled jeho funkcí v samostatné sekci internetového bankovnictví mBank.

Nové i staré přihlášení na účet

Ačkoliv je nový internetbanking od mBank bezesporu posunem vpřed, ne nutně každému se musí zamlouvat. Pro mnohé to totiž znamená nově se učit svůj účet ovládat od začátku. Všechny funkce, na které jsme byly zvyklý, jsou náhle někde jinde a nebo se jinak jmenují. Dobrou zprávou je, že nikdo vás ke vstupu do nového bankovnictví nenutí. V sekci přihlášení na účet najdete oficiální odkazy do internetového bankovnictví mBank, s jejíž pomocí se můžete přihlásit jak do nového tak i starého bankovního systému.

Je tedy naprosto jen na Vás, kterým způsobem se na svůj účet mKonto rozhodnete přihlásit a ovládat jej. Tak či onak je mBank i její „Moje Konto“ stále i ve své nové podobě tou bankou kterou známe – služby a účty s nulovými nebo minimálními poplatky určený pro všechny klienty, kterým vyhovuje své peníze spravovat pomocí internetového bankovnictví. Na závěr si pak můžete prohlédnout celé podrobné hodnocení banky.

Tagy: mbank přihlášení k účtu, mbanka internetové bankovnictví