Poštovní spořitelna-Era portál

Poštovní spořitelnu zná asi každý. Sama banka však razí jiné pojmenování a tím je Era. To však nic nemění na tom, že se jedná o jednu z největších bank v Čechách. Její předností je právě spojení s Českou poštou. Svůj účet totiž můžete ovládat na všech pobočkách České pošty. Hlavní stránky najdete na adrese postovnispori­telna.cz, kde se vpravo nahoře můžete přihlásit do svého internetového bankovnictví. My se teď na tuto banku podíváme spolu podrobněji.

Poštovní spořitelna a Era portál

Historie Poštovní spořitelny se datuje již k roku 1918, kdy vznikla Československá poštovní spořitelna, která od té doby prošla mnoha proměnami. Mezi ty nejvýznamnější patří rok 1930, kdy začala vykonávat spořitelní činnost, rok 1991, kdy vzniká jako samostatná banka pod názvem Poštovní banka, který následně mění v roce 2005 na současný název Poštovní spořitelna. V posledních letech je nejvýznamnějším milníkem rok 2000, kdy se stává součástí skupiny ČSOB, pod jejíž správou je dodnes. Celkem Poštovní spořitelnu zvolilo za svou banku více než 2 milióny klientů, kterým spravuje prostředky v celkové hodnotě 830 miliard Kč. Samozřejmě i Poštovní spořitelna jde s dobou a její oficiální internetové stránky se tak nacházejí na adrese postovnispori­telna.cz, kde samozřejmě najdete i možnost přihlásit se od internetového bankovnictví Era portálu.

Značku Era najdete na všech pobočkách České pošty

Významným charakteristickým rysem Poštovní spořitelny je umístění jejích poboček na České poště, která v současnosti provozuje více než 3200 poboček. Tím pádem se Poštovní spořitelna stává bankou s nejrozšířenější obchodní sítí u nás. Což je velkou výhodou především v menších obcích, kde jiné banky nemají svoji pobočku nebo ji zde mají jen některé. Pro mnoho lidí to tak může být jediná možnost jak navštívit svoji banku osobně a přitom nikam nedojíždět. Kromě toho, že Poštovní spořitelnu najdete na poště, provozuje také své vlastní finanční centra, která jsou označena nejen logem Poštovním spořitelny, ale také značkou Éra, pod kterou banka nabízí drtivou většinu svých produktů (Erasvět, Era portál, Era osobní účet, Era červené konto, Era hypotéka, atd.).

Přihlášení do bankovnictví Era portálu

Vůbec největší předností Poštovní spořitelny je zmiňovaná bohatá síť poboček a ta bývá také hlavním důvodem, proč si klienti účet u této banky pořizují. Její pobočky najdete doslova na každé vesnici a velmi bohatá je i síť bankomatů, kterých je více než 650. I Poštovní spořitelna ale nabízí své internetové bankovnictví a i když se v poslední době její internetbanking potýkal s drobnými problémy v souvislosti s přechodem na nový systém, dá se říci, že se jedná o elektronické bankovnictví na vysoké úrovni.

Banka totiž za krátkou dobu vystřídala hned 3 systémy bankovnictví – původní internetbanking nesl jméno PS Max a jeho prostřednictvím se klienti do banky přihlašovali od roku 2003 až do roku 2011. Ten byl později nahrazen internetovým bankovnictvím Erasvet.cz. Na konci roku 2013 došlo k obměně i tohoto systému a nejnověji se můžete do svého účtu přihlásit prostřednictvím zbrusu nového bankovnictví s název Éra portál, který najdete na internetové adrese portal.erasvet.cz.

Běžné účty, půjčky, pojištění i stavební spoření

Právě Era portál představuje nejmodernější podobu, jak by měl takový internetbanking vypadat. Jeho oficiální stránky si můžete prohlédnout na adrese portal.erasvet­.cz. Po přihlášení a vstupu na účet můžete přes Portál ihned zadávat všechny běžné platební úkony – bezhotovostní platby po ČR, trvalé příkazy, inkasa, SIPA, atd. Největší výhodou nového Era Portálu je bezesporu fakt, že veškeré finanční produkty i s administrativou vyřídíte výhradně přes internet.

Je libo spotřebitelský úvěr, půjčku, pojištění, hypotéku či stavební spoření nebo termínovaný vklad? Vše nyní zařídíte online, aniž byste vůbec museli vstoupit na pobočku a to jsou výhody, které původní PS Max Internetbanking ani Era Svět před tím dříve nenabízely. Přihlášením do internetového bankovnictví Era portálu tak nyní zařídíte naprosto vše a co je poměrně překvapivé – při správně volbě účtu i za žádné nebo minimální poplatky.

Využijte Online účet přes internetbanking zdarma

Ačkoliv Poštovní spořitelna patří mezi největší banky v ČR, nabízí svým klientům běžný účet s překvapivě nízkými poplatky. Ten nese jméno Era online účet a aby bylo jeho využívání opravdu zdarma, musíte splnit několik podmínek. Místo pravidelných návštěv pobočky musíte svůj účet spravovat výhradně přihlášením přes internetbanking a za druhé – aby Vám byl odpuštěn poplatek i za vedení účtu – musí průměrný zůstatek na vašem účtu být v daném měsíci větší než 15 000 Kč, jinak je Vám naúčtováno 50 Kč (viz. náš sazebník poplatků). Pokud se ale místo přihlášení do Era portálu a vypravíte na nejbližší pobočku Poštovní spořitelny, měli byste před vstupem vědět, že zaplatíte za osobní odeslaní platby z toho Online účtu celých 100 Kč.

Pokud tedy přeci jen občas rádi na pobočku Poštovní spořitelny zajdete a nějakou tu složenku zaplatíte osobně, bude pro Vás vhodnější raději běžný účet pojmenovaný „Era osobní účet“. U toho na rozdíl od Online účtu zaplatíte vždy poplatek za vedení 34 Kč a nějakými drobnými částkami jsou zpoplatněny i odchozí platby z internetového bankovnictví a trvalé příkazy, ale za odeslání platby na pobočce zaplatíte jen 25 Kč oproti 100 Kč u Era online účtu. Další podrobnosti najdete v našem srovnání a hodnocení Poštovní spořitelny, kde se i dozvíte, který internetbanking je nejlepší.

Tagy: erasvet internetové bankovnictví, éra přihlášení, era portál