Raiffeisenbank-eKonto

Rakouská Raiffeisenbank poskytuje některé unikátní služby, které na našem bankovním trhu jen tak nenajdeme. Určená je spíše majetnějším klientům a podnikatelům pro které nabízí těsné propojení všech jejich služeb – běžných účtů, hypoték, spoření i investic. Její stránky najdete na dobře zapamatovatelné adrese RB.cz a v dnešní recenzi se blíže podíváme, co je na této bance tolik výjimečné a jak si stojí v porovnání s ostatními.

RB.cz a účet e-Konto

Raiffeisenbank je ve světě známá více než 140 let. Svoji působnost v České republice zahájila hned po vzniku samostatné Republiky, tedy v roce 1993 a řadí se tak mezi banky, které mají na našem trhu dlouholetou tradici a jejíž značka je známa snad každému z nás. Zajímavé ale je, že na rozdíl od konkurenčních bank, nemáme u Raiffeisenbank přesná oficiální čísla o tom, kolik banka získala za tu dobu klientů. Banka jednoduše tyto údaje odmítá zveřejňovat, ale kvalifikované odhady hovoří o počtu kolem 1 miliónů klientů. Co ale víme přesně je počet poboček, kterých je na našem území kolem 130-ti a počet vlastních bankomatů, jež přesahuje 150 výběrových míst. Oficiální stránky banky najdeme na dobře zapamatovatelné adrese rb.cz, kde je hned na úvodní stránce vlevo k dispozici též internetové bankovnictví s přímým vstupem na účet eKonta.

Součástí Raiffeisen je i ZUNO bank a pojišťovna Uniqa

Stejně jako v případě většiny bank u nás – s jedinou výjimkou Fio banky – patří i Raiffeisenbank pod křídla zahraniční společnosti – konkrétně ji ze 75% vlastní rakouská Raiffeisen Bank International AG. Pod tuto instituci spadá také další banka, která u nás začala působit teprve v roce 2011 a to pod jménem ZUNO banka. Ta vznikla a působí vedle Raiffeisenbank jako její dceřiná online banka, specializující se především na nízkonákladové internetové bankovnictví a klienty, kteří svůj účet zvládají ovládat výhradně přihlášením přes internetbanking a nepotřebují kvůli tomu vstupovat do běžné kamenné banky.

Kromě ZUNO ale v rámci skupiny RB působí na českém trhu řada dalších známých, převážně finančních společností. Například je to Raiffeisen stavební spořitelna, Raiffeisen penzijní společnost, investiční společnost, leasingová společnost nebo pojišťovna UNIQA. Díky rozmanitosti těchto společností a jejich úzké provázanosti, je Raiffeisenbanka schopna přes své internetové bankovnictví nabízet široký sortiment služeb a produktů, které ne u každé banky najdete jako např. stavební spoření, obchodování s cennými papíry nebo životní pojištění a mnoho dalšího.

Internetové bankovnictví eKonto pro náročné

Na začátek je třeba říci, že internetové bankovnictví Raiffeisenbank je oproti konkurenci značně odlišené a specifické. To, co ale internetbanking této banky odlišuje od ostatních není vzhled nebo ovládání, nýbrž na první pohled dosti vysoké bankovní poplatky s užíváním tohoto bankovnictví spojené. Než se rozhodnete přihlásit a vstoupit na svůj osobní účet u RB, měli byste vědět, že Raiffeisenbank patří výší svých poplatků k nejdražším bankám v ČR.

Jak se můžete sami přesvědčit na oficiálních stránkách banky, Raiffeisenbank momentálně nabízí dva běžné osobní účty – eKonto Mini a eKonto Komplet. První je při splnění podmínek měsíčního obratu nad 15000 Kč sice zdarma, ale všechny běžné úkony zadané přes internetbanking včetně vedení platební karty má zpoplatněné. Druhý účet, eKonto Komplet, pak vyjde při splnění téže podmínek na 129 Kč měsíčně. V době, kdy ostatní banky nabízejí účty vedené přes přímá internetová bankovnictví zcela zdarma je to opravdu dost. Přesto musíme konstatovat, že nabídku Raiffeisenbank hodnotíme velmi vysoko.

Vstup a přihlášení na účet

Ona totiž banka nabízí několik zajímavých produktů, díky kterým se vstup a přihlášení na její eKonto skutečně vyplatí. Vůbec nejzajímavější je možnost snížit si o 1% sazbu hypotéky, kterou získáváte k e-Kontu při jeho aktivním užívání zdarma. A 1% ze sazby hypotéky už může znamenat úsporu v řádu stovek až tisícovky měsíčně. To pokryje poplatky za služby internetového bankovnictví Raiffeisenbank několikrát. Stejně tak přes eKonto nárok na 1% navíc ke spořícímu účtu RB Flexi.

To momentálně znamená úrokovou sazbu 2,5%, což je nejvíce mezi spořícími účty u všech banka v ČR. A třetím velkým esem v rukávu je pak nabídka výhodných kreditních karet, které vracejí 2% z každého nákupu a k tomu v sobě skrývají i řadu dalších výhod. Podrobnosti ke zmiňovaným akcím, spolu s přehledem dalších služeb, které přihlášením přes internetbanking můžete ovládat, najdete v sekci internetového bankovnictví od RB.cz a věříme, že nyní už je jasné, že pro aktivní uživatele může být nabídka od Raiffeisenbank tou vůbec nejvýhodnější v ČR.

Tagy: rb cz internetové bankovnictví, www.rb.cz vstup na účet