AirBank

Airbank patří mezi nejúspěšnější nové banky v Česku. Za krátkou dobu svého působení se bance podařilo získat více než 100 000 klientů. Vděčí za to nejen vydařené televizní kampani, ale i nabízeným službám, které se nesou v duchu jasných podmínek a žádných nebo minimálních poplatků Stránky banky můžete navštívit na adrese airbank.cz a my si teď jejích služby rozebere podrobněji s přihlédnutím na internetové bankovnictví a jeho bezpečnost.

Airbank a její internetové bankovnictví

AirBank patří mezi banky, které u nás působí jen chvíli, konkrétně od roku 2011. Na rozdíl od jiných bank nepatří mezi ty, které působí v mnoha různých státech. Air bank totiž funguje pouze v České republice. Jejím vlastníkem je PPF Group N. V., která má své sídlo v Nizozemí a jak je známo jejím zakladatelem a majoritním akcionářem je podnikatel Petr Kellner. Sama banka na svých oficiálních stránkách na adrese airbank.cz uvádí, že jejími konkurenty jsou klasické banky, kterým konkuruje nižšími poplatky, nikoliv banky jako FIO, mBank, ZUNO nebo Poštovní spořitelna. Banka sice provozuje i vlastní pobočky, ale těch je zatím jen něco málo přes 20 a nelze na nich provádět všechny operace, na které jste u jiných velkých bank zvyklí.

Nízké nebo žádné poplatky

Na druhou stranu nabízí AirBank svých klientům velmi kvalitní internetové bankovnictví, kde pouhým přihlášením z pohodlí domova zařídíte vše podstatné. Stejně tak jako má omezený počet poboček, má i poměrně málo vlastních bankomatů, konkrétně kolem 50-ti. Tento handicap ale banka zmirňuje zase tím, že umožňuje vybírat peníze na všech terminálech Sazky za pouhých 10 Kč, a těch je u nás naopak opravdu hodně a najdete je snad téměř všude. Výsledkem je, že přes Air Banku bez problémů zařídíte vše podstatné. Pokud ale nechcete platit žádné poplatky, budete se muset spolehnout hlavně na přihlašování k účtu přes přímý internetbanking a síť vlastních bankomatů.

Účty, spoření i půjčky u Air Bank snadno a bez poplatků

Nejvíce se asi AirBank do myslí českých občanů zapsala svou povedenou reklamní kampaní. V ní například slibuje, že její úroková sazba na spořícím účtu bude vždy mezi třemi nejvyššími na našem trhu nebo, že když si převedete stávající půjčku k Air Bank, ušetříte na poplatcích a ještě dostanete část splátek zpět. A jsou to právě spoření a půjčky, mezi kterými patří banka mezi nejvýhodnější u nás. Nyní dokonce nabízí vysoký úrok i na svých běžných účtech a to za předpokladu, že provedete alespoň 5 plateb kartou v měsíci. Nelze se tedy divit, že banka slaví se svými produkty takový úspěch. Za krátkou dobu jejích fungovaní se k AirBank přihlásilo více než 250 000 tisíc klientů, což je vůbec nejvíc mezi všemi novými bankami.

Přihlášení a vstup na účet

Internetové bankovnictví od Air Bank vyniká svou přehledností a jednoduchostí. Přihlásit se do něj můžete na internetové adrese ib.airbank.cz a zařídíte přes něj vše podstatné. Jak jsme již zmínili, pro většinu uživatelů bude tento internetbanking hlavním komunikačním nástrojem s bankou a proto bychom se s ním měli seznámit podrobněji. Hned na začátku je třeba říct, že pokud od své banky požadujete opravdu pokročilé funkce jako investiční nástroje, podílové fondy, podnikatelský účet či kreditní karty a to vše na jednom místě, budeme vás muset zklamat.

AirBank nabízí jen ty nejzákladnější služby, které na druhou stranu využije nejvíce lidí. V internetovém bankovnictví tak najdete přihlášení a vstup na běžné a spořící účty, správu svých běžných platebních karet, půjčky a… to je vlastně vše. Pokud jste velmi pokročilý a náročný uživatel, budete se muset obrátit na přímá bankovnictví velkých bank jako je Servis24 od České spořitelny, Internetbanking24 od ČSOB či Erasvět od Poštovní spořitelny.

Moderní a bezpečné internetové bankovnictví

Zbylých 99% procent běžných uživatelů si s internetovým bankovnictvím AirBank plně vystačí. Jeho velkou předností je, že i když umí jen základní finanční operace, umí je perfektně. Naprosto vše tak zařídíte online přes internetbanking pouhým přihlášením na účet, aniž byste museli kamkoliv chodit. Běžný účet, spořící účet a půjčku… na internetu odsouhlasíte vše podstatné a smlouvu dokonce vystačí jen doma vytisknout, podepsat a naskenovanou elektronicky v bankovnictví odeslat zpět.

Takto pohodlné zřízení produktů nás nabízí jen velmi málo bank. Airbank ale vyniká i dalšími příjemnými vychytávkami – sjednanou půjčku můžete např. do 30 dnů bez sankcí a úroků vrátit zpět, spořící účet vždy slibuje být mezi třemi nejlépe úročenými na trhu a její pobočky mají ve všední dny otevřeno až do 20:00 a přijít sem klidně můžete třeba i se psem. To se odráží i na celkovém hodnocení Air Bank, které je veskrze velmi pozitivní.

Tagy: airbank internetbanking