Equa bank

Značka Equa je na našem bankovním trhu poměrně nováčkem. Přesto si tato další nízkonákladová banka rychle získala své příznivce. Kromě běžného účtu, který můžete mít zcela bez poplatků, jsou největší devizou velmi výhodné půjčky a hypotéky, včetně jejich refinancování. Oficiální stránky banky najdete na adrese equabank.cz a můžete je i využít k přihlášení ke svému účtu. My se nyní podíváme, jak to s výhodností této banky je ve skutečnosti.

Internetbanking od Equabank

Dnešní banka se na českém trhu pod názvem Equa bank vyskytuje od roku 2011. Mohlo by se tak zdát, že se jedná tím pádem jedná o velmi mladou banku, ale opak je pravdou. Equabank totiž převzala již dříve fungující Banco Populare, která provozovala svoji činnost od roku 2007. A ta zase ještě dříve fungovala relativně dlouho dobu – od 90. let – pod názvem IC Banka. Dnešní Equabank se na tak v podstatě českém trhu vyskytuje pod různými názvy již od roku 1994. Ke změně jména došlo díky změně majitele banky, kterým je dnes Equa Group Limited sídlící na Maltě.

Banka s běžným účtem bez poplatků

Equa bank bývá zařazována mezi tzv. nízkonákladové banky, stejně jako např. mBank, Air bank či ZUNO. Tyto banky se orientují především na poskytování svých služeb prostřednictvím elektronických cest, především pak pomocí internetového bankovnictví. Díky tomu nabízejí svým klientům využívání základních služeb bez poplatků oproti velkým bankám, jako Česká spořitelna či Komerční banka, které si účtují daleko více poplatků.

Právě se zaměřením na internetbanking má Equabank daleko větší potenciál u mladších lidí, kteří již považují ovládání svého účtu přihlášením přes internet, oproti starší generaci, za samozřejmost. Především z jejich řad se Equa bance podařilo získat více než 60 000 klientů, kterým spravuje vklady za více než 9 miliard Kč. Oficiální stránky banky najdete na adrese equabank.cz, kde se také můžete přihlásit na účet internetového bankovnictví.

Kamenné pobočky a Equa kiosky

Jak již bylo řečeno, Equabank se orientuje především na elektronické bankovnictví a s tím souvisí i omezený počet 12-ti poboček, které provozuje a které jsou umístěny bez výjimky ve velkých městech. Banka ovšem kromě standardních poboček provozuje tzv. Equa kiosky, které se většinou nachází v obchodních centrech a je v nich možné zažádat o Re-půjčku, běžný nebo spořicí účet a získat informace k produktům banky. Vůbec nejjednodušší ale budete využít ke správě svého účtu a objednání nových finančních služeb internetbanking – zde bychom měli spíše říct – Equabanking.

Ke správě peněz poslouží internetové bankovnictví Equabanking

Internetové bankovnictví od Equa bank totiž nese oficiální název Equabanking a najdete ho na stejnojmenné adrese equabanking.cz, kde se také můžete ke svému účtu přihlásit. Hned na první pohled se jedná o moderní a přehledné přímé elektronické bankovnictví, přes které můžete jednoduše spravovat svůj běžný účet či objednávat další produkty. To je velmi důležité zmínit – Equbanking totiž neslouží jen k běžnému odesílání a přijímaní plateb na běžném účtu, ale zařídíte přes něj i všechny pokročilé funkce.

Běžný účet, půjčky, spoření i hypotéky

Equa banka si totiž největší oblibu nezískala primárně díky běžnému účtu bez poplatků ale právě zásluhou svých dalších finančních produktů jako jsou výhodné spořící a termínované vklady, půjčky nebo hypotéky. Ty mají jedno společné – všechny si je sjednáte online přes equabanking, pohodlně a během několika minut. Díky přímé integraci do internetového bankovnictví můžete půjčky i spoření spravovat doma od počítače a v každém okamžiku tak máte přehled jaká je výše měsíčních splátek, kolik ještě zbývá splatit a nebo jaké získáváte úroky.

Produkt RePůjčka od Equabank dlouhodobě patří k vůbec nejvýhodnějším úvěrům v ČR a s jeho pomocí můžete převést půjčku z jiné banky do Equa a díky tomu ušetřit až 25%. I o RePůjčku zažádáte přes internetbanking a navíc ihned uvidíte, kolik můžete ušetřit. Samotné vyřízení půjčky přes internet pak zabere už jen pár minut. Více se o něm dozvíte v sekci internetového bankovnictví Equabank.

Bezpečnost přihlášení především

Co se přihlášení a vstupu na účet týče, splňuje Equabanking všechny nejpřísnější bezpečnostní standardy platné v ČR. Přihlásit se zde můžete pomocí uživatelského jména a hesla. Svou bezpečnost můžete dále zvýšit aktivování bezpečnostních SMS, které vám při každém vstupu na účet přijdou na mobil. Ožehavé téma je v poslední době bezpečnost platebních karet a i v tomto směru se Equa bank nemá za co stydět.

V internetovém bankovnictví si lehce nastavíte všechny limity na kartě – pro výběry z bankomatu, platby u obchodníků i elektronické nákupy přes internet. To je velmi důležité a zdaleka ne každá banka umožňuje tyto limity přes internetbanking lehce změnit. I v tomto ohledu tedy vychází Equabank velmi dobře a jak najdete v závěrečném hodnocení, má banka českým zákazníkům určitě co nabídnout.

Tagy: equabank internetové bankovnictví