Pobočky

Equa bank patří k novým nízkonákladovým bankám, které v České republice v posledních letech vzniky. S nimi má společného nejen velmi nízké nebo nulové poplatky za své služby, ale také relativně omezenou síť svých poboček. V současné době banka provozuje 14 plnohodnotných poboček v 7-mi českých městech. Klientům je ještě k dispozici síť přibližně 20-ti Equa kiosků. Ty se nacházejí převážně ve velkých nákupních centech a najdete u nich proškolené poradce, kteří vám poradí při sjednání půjčky nebo spořícího účtu.

Rozsah služeb poskytovaný na těchto kioscích však není úplný a nesjednáte si u nich například termínované vklady, hypotéky a z důvodu bezpečnosti na nich nelze provádět ani jakékoliv změny týkající se vašeho běžného účtu či platebních karet. Adresy všech poboček včetně zmíněných kiosků a bankomatů naleznete na oficiálních stránkách banky. Je však zřejmé, že tím nejlepším způsobem, jak ovládat svůj účet u této banky bude pomocí internetové bankovnictví. To v tomto případě nese název Equabanking a zařídíte přes něj skutečně vše podstatné.

Equabanking ušetří nejen cestu na pobočku

Využívání internetového bankovnictví není v dnešní době jen otázkou pohodlí. Provoz poboček a platy pracovníků něco stojí a to se musí nutně promítnout i do výše poplatků. Pokud tak budete na pobočce zadávat jednoduché příkazy, které jdou provést i přes Equabanking – platba složenek, zřízení trvalého příkazu, převody peněz, atd. počítejte navíc s jednotnou částkou 20 Kč, jako manipulační poplatek za zadávání příkazu na pobočce nebo pomocí telebankingu. Internetové bankovnictví tedy šetří nejen čas, ale i peníze. Dlouho ale platilo, že v některých případech se osobní návštěvě banky skutečně nelze vyhnout. I na tyto situace však Equabank myslela a jako vůbec první přišla se zřizováním bankovních služeb pomocí kurýra.

Díky tomu tak již do banky opravdu téměř nemusíte chodit. Zřízení běžného účtu, spořícího účtu, termínované vkladu nyní zvládnete online přes internet. Kurýr vám během několika pracovních dní doveze až domů či do práce veškeré potřebné papíry k podpisu. To se týká dokonce i půjček, které u ostatních bank jsou stále ještě předmětem desítky minut trvající osobní schůzky s bankéřem. U Equa Bank dokonce i tyto úvěry zařídíte bez toho, abyste do banky museli vstoupit – ať už se jedná o běžnou půjčku, půjčku na auto či oblíbenou RePůjčku (převod půjčky z jiné banky do Equa). Jediným produktem, u jehož sjednání se bez návštěvy pobočky EquaBank neobejdete, tak zůstávají jedině hypotéky. U všeho ostatního "stačí jen využít přihlášení na svůj účet pomocí internetu a během pár kliknutí myší máte vše vyřízeno.