UniCreditBank-Online Banking

UniCredit je bankou, která se více než na běžné občany specializuje na drobné podnikatele, živnostníky ale i velké firmy a státní instituce. Její oficiální stránky můžete navštívit na webové adrese unicreditbank.cz, která slouží i k přihlášení na účet vašeho bankovnictví. Nás ale bude zajímat, co můžete tato banka nabídnout právě vám? Jaké jsou poplatky ve srovnání s ostatními, jak je to s bezpečností a co dělat pokud zapomenete heslo? Na to vše dnes odpovíme.

Online Banking Unicredit Bank

Banka na našem trhuje funguje od roku 2007, kdy vznikla sloučením HVB Bank a Živnostenské banky. V prosinci 2013 došlo ke spojení UniCredit Bank v ČR a na Slovensku, banka tak změnila svůj název. Její celý název nyní zní Uni Credit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. Banka je pod správou rakouské Unicreditbank Austria AG, která stejně jako Uni Credit Bank u nás spadá do skupiny UniCredit, jejímž hlavním sídlem je Itálie. Zde také započala skupina svoji činnost, jejíž počátky se datují až do 15. století. Oficiální internetové stránky banky pak najdete na adrese Unicreditbank.cz.

Pestrá škála produktů společností UniCredit

Unicreditbank nabízí široký rozsah produktů, což ji umožňují její sesterské společnosti, které u nás působí a taktéž patří do slupiny Uni Credit (Pioneer investiční společnost, Pioneer Asset Management, Uni Credit Leasing CZ) a další spolupracující společnosti. Banka tak nabízí i produkty jako pojištění, možnost investování do podílových fondů, akcií a další, které ne všechny banky nabízí.

Kromě toho, že poskytuje produkty pro občany, podnikatele, firmy či státní správu, nabízí i produkty přímo šité na míru svobodným povoláním (advokát, soudce, lékař, …) nebo dotační poradenství pro získání dotací z fondů Evropské Unie. Banka momentálně spravuje peněžní prostředky v hodnotě přes 320 miliard Kč pro více než 350 000 klientů a jejich počet se neustále rozrůstá. V provozu je momentálně více než 100 poboček Unicredit bank a dalších 50 tzv. Expres obslužných míst. Jejich kompletní přehled i s mapkou najdete v seznamu poboček.

Ovládejte svůj účet přes internet

Internetové bankovnictví Unicredit banky nese název Online Banking a jeho prostřednictvím můžete ovládat a spravovat všechny své služby a produkty. Přihlásit se do něj můžete přímo na oficiální stránkách na adrese cz.unicreditban­king.net. Určen je pro všechny stávající klienty Uni credit z řad běžných občanů, kteří mají u banky vedený též běžný účet. Firmy a právnické osoby využijí portál BusinessNet a speciálně pro klienty, kteří mají i Unicreditu vedenou kreditní kartu, ale nemají běžný účet, je určena sekce Online Card.

Při přihlášení si v pohodě vystačí s běžným uživatelským jménem a heslem. Pro všechny klienty, kteří si potrpí na vysoké zabezpečení, je tu možnost používat k přihlášení do internetového bankovnictví tzv. token. Jedná se o malý přístroj ve tvaru kalkulačky, který Vám při každém přihlášení vygeneruje speciální a unikátní kód, který pak na stránkách zadáte. Tento přístroj není ale povinný a většina občanů si při přihlašování obejde i bez něj. Detailní popisek i s návodem najdete v přihlášení na online banking.

Co vše internetové bankovnictví umí?

Přes Online banking zařídíte veškerou důležitou administrativu. Kromě běžných plateb, máte přes internet banku přístup i ke spořicímu účtu, úvěrovému účtu a termínovaným vkladům. Dokonce si i přes internetbanking Uni creditu nabijete kredit na telefonu nebo sjednáte schůzku v bance k vyřízení úvěru či hypotéky. Tak rozsáhlou nabídkou služeb jako třeba u České spořitelny nebo Komerční banky ale nečekejte. Bankovnictví třeba nenabízí možnost sjednání pojištění, investiční nástroje, atd. Obecně se ale jedná o přehledný a jednoduchý nástroj s dostatkem možností a běžnému uživateli, který nevyžaduje ty nejpokročilejší funkce, bude Online Banking zcela jistě stačit. Více pak najdete v sekci internetového bankovnictví Unicreditbank.

Bezpečnost přihlášení a limity na kartě

Co se zabezpečení týče, je internet banka od Unicreditbank na té nejvyšší úrovni. Šifrovaná komunikace mezi bankou a vaším počítačem zajistí, že vás nikdo nebude odposlouchávat a autorizační SMS při každé platbě jsou už dnes samozřejmostí. Navíc si ale můžete nechat zasílat SMS při každé změně zůstatku a pohybu na účtu. Navíc přes internetbanking můžete kdykoliv zkontrolovat, kdy došlo v minulosti k posledním přihlášením. Tím se ujistíte, že nebyl přihlášen nikdo, kdo k tomu neměl oprávnění. Jedinou nevýhodou ve spojitosti s internetovým bankovnictvím Unicredit, je nemožnost nastavení limitů na platební kartě přes internet.

Přitom to je pro maximální bezpečnost vašich peněz velmi důležité (o bezpečnosti platebních karet více v našem bezpečnostním desateru. Online banking sice umožňuje nastavení limitů pro pohyby na účtu, ale nikoliv pro platby kartami. Přitom málokdo ví, že vybrat všechny peníze z vaší karty může kdokoliv i bez znalosti PINu. Stačí, když Vám kartu zcizí a opíše čísla vytištěna zepředu karty plus trojčíslí volně uvedené na zadní straně. Pravě k tomu slouží limity, aby tomuto druhu zneužití zabránily. Doporučujeme proto si tyto limity nastavit alespoň na pobočce Uni credit banky. Jako i jinde najdete i zde za internetové služby určité poplatky. Přehled těch nejdůležitějších najdete v sazebníku poplatků. Na závěr jsme pak připravili celkové hodnocení a srovnání Unicredit bank s konkurencí.

Tagy: unicreditbank internetové bankovnictví