Poplatky

Banka poskytuje několik druhů účtů, které lze při splnění určitých podmínek získat zdarma. V zásadě nabízí asi 4 konta určená pro běžné klienty, jejich cena stoupá od 69 Kč až k 499 Kč, stejně tak stoupá i počet a rozsah funkcí, které k účtu dostanete zdarma. Nabízí také účty pro děti, studenty, které jsou vedeny zdarma a účet pro seniory, za který účtuje poplatek 25 Kč. Zařídit si můžete také běžný účet, kde v rámci měsíčního poplatku 50 Kč nezískáte vůbec nic než vedení účtu.

Vybíráme účet u UniCreditBank

Vy si nejspíš budete vybírat mezi EXPRESNÍM kontem a AKTIVNÍM kontem. Za první účet je účtován poplatek 69 Kč za měsíc, konto můžete získat i zadarmo při splnění následujících podmínek: bezhotovostní příjem na účet v minimální výši 15 000 Kč nebo průměrný zůstatek na běžném účtu, zapojeného do konta, minimálně 50 000 Kč, zaplatit jednou v měsíci kartou, minimálně jedna příchozí a jedna odchozí platba na účet. V rámci EXPRSNÍHO konta získáte zdarma jednu elektronickou kartu (EXPRESS nebo Visa Electron), neomezený počet výběrů z bankomatů UniCredit Bank v ČR i v zahraničí, všechny služby přímého bankovnictví a příchozí platby. Zaplatit si naopak budete muset za výběr z bankomatu u cizích bank, za odchozí platby včetně trvalých příkazů nebo za bezpečnostní klíče z SMS, zde máte možnost pořídit si balíček 100 SMS za 50 Kč.

V případě AKTIVNÍHO konta je účtován poplatek 139 Kč za měsíc, stejně jako v předchozím případě jej můžete získat zdarma. Změní se ale výše potřebných peněz z 15 000 na 20 000 Kč nebo z 50 000 na 100 000 Kč, podmínka platby kartou, příchozí a odchozí platby zůstává. V rámci konta získáte stejné služby jako u EXPRESNÍHO konta, ale kartu můžete získat embosovanou. Zdarma máte ještě všechny odchozí platby provedené v IB a jeden výběr z bankomatu cizích bank. Pokud budete využívat pro vyřízení plateb internetbanking, určitě ušetříte. Jedna platba v IB vás přijde na 6 Kč při platbě do cizí banky, 3 Kč při platbě v rámci banky. U telebankingu je poplatek vyšší a to 12 Kč, respektive 10 Kč v rámci banky a příkaz na pobočce je jednoznačně nejdražší, ten je vždy 45 Kč. Pro trvalé příkazy, inkasa a SIPO platí jednotná sazba 3 Kč v rámci banky, 6 Kč do jiné banky.

Běžné úkony internetového bankovnictví:

Poplatky spojené s platební kartou:

Poplatky za zasílání SMS:

Ostatní služby:

Tagy: unicreditbank internetové bankovnictví