Internetové bankovnictví
Na této stránce jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastější otázky, na které při práci s internetových bankovnictvím UniCreditBank můžete narazit. Samotné bankovnictví pak najdete na oficiální stránce https://cz.unicreditbanking.net, kde se můžete do svého účtu přihlásit. Internetbanking nabízí celou řadu možností – od vyřizování půjček a úvěrů až po správu platebních karet. O těch nejčastěji využívaných z nich se nyní podrobněji zmíníme.
Internetové bankovnictví UniCreditBank
UniCredit Bank poskytuje internetové bankovnictví pod názvem Online Banking a BusinessNet, jenž je určený pro firemní zákazníky. Přes svůj účet v elektronickém bankovnictví můžete sledovat své běžné a spořicí účty, termínované vklady, platební karty, úvěry a hypotéku, majetkové účty určené pro investování.
Založení a aktivace účtu
Proto, abyste mohli internetbanking začít využívat, musíte si prvně zřídit některý z běžných účtů, které lze sjednat na každé pobočce UniCredit, schůzku si můžete domluvit telefonicky nebo prostřednictvím formuláře na internetu, v případě některých kont je možné je objednat i on-line v internetovém obchodě banky. Účet lze sjednávat už od narození dítěte, v takovém případě je internetové bankovnictví přístupné pouze pro nahlížení až do 15-ti let, kdy je zpřístupněna možnost zadávat i platby a další funkce.
Řada užitečných nástrojů nejen pro začátečníky
Pokud chcete vidět, jak Online Banking UniCreditbank vypadá a jak se s ním pracuje, ještě před tím než si ho pořídíte, máte možnost se podívat na demo verzi, která vám umožní si volně proklikávat mezi jednotlivými poli v internetovém bankovnictví. K dispozici máte také nějaké krátké příručky, z nich se toho ale moc nedozvíte, ucelený návod k internetbankingu, banka na svých stránkách momentálně nemá. Kromě internetového bankovnictví můžete také využít služeb bankovnictví telefonního a mobilního nebo mobito, které vám umožní provádět platby pomocí mobilního telefonu u vybraných obchodníků.
Co vše Online Banking umí?
U UniCreditBank si můžete kdykoliv zobrazit přehled svých účtů, ke kterým se vám zobrazují základní informace (název, váš název, číslo účtu, zůstatek, majitel, měna, …). Kromě toho si ke každému účtu můžete zobrazit historii plateb, která je přístupná 15 měsíců zpětně a výpisy z účtu. Díky těmto údajům si můžete kdykoliv zkontrolovat nejen to kolik máte aktuálně peněz na účtu, ale také to, že všechny platby, které jste provedli, byly řádně zaúčtovány nebo že vám banka nenaúčtovala neoprávněný poplatek.
Jedná se o vaše peníze, proto je nanejvýš žádoucí pravidelně tyto údaje v internetovém bankovnictví kontrolovat a případně nesrovnalosti s bankou okamžitě řešit. Kromě termínovaných vkladů, které mají vlastní záložku, naleznete všechny své účty pod odkazem finance, kde jsou ještě rozděleny na účty (běžné, termínované vklady, úvěrové a ostatní účty), platební karty a cenné papíry. U jiných bank většinou naleznete tyto účty rozděleny a na samostatných lištách, zde se k nim musíte „proklikat“. Přímo na stránkách UniCreditBank si pak můžete přečíst, všechny možností, které Online Banking nabízí. Na ty nejdůležitější z nich a to i z hlediska bezpečnosti, se teď spolu podíváme podrobněji.
Zadávání platebních příkazu je snadné
Kromě informací o svých účtech, budete pravděpodobně nejčastěji využívat pole platby a inkasa. Díky nim můžete zadávat jednorázové příkazy, zahraniční platby, trvalé příkazy, inkasa a SIPO. K dispozici u UniCredit máte také příkaz pro převody mezi vlastními účty, dobíjení mobilního telefonu, úhrady kreditní karty, ale také seznam příjemců a seznam šablon, které můžete jednoduše měnit a vytvářet.
Ovládání a správa platebních karet
Stejně jako si můžete zobrazit historii plateb na svých účtech, můžete si ji prohlédnout také u vaší karty (taktéž 15 měsíců), stejně jako informace o nich (číslo, limity, platnost, k jakému účtu náleží, …). Lze nastavit různé limity, které se liší podle platební karty, kterou používáte, jejich změnu bohužel provedete pouze na pobočce UniCreditBank. Podrobněji se o bezpečnosti platebních karet zmiňuje tako na úvodní stránce k Unicreditbank či v bezpečnostním desateru, které obsahuje ty nejdůležitější pokyny, které by měl každý při práci s internetových bankovnictvím dodržovat.
Co dalšího internetbanking zvládne?
Můžete ovládat a měnit si různá nastavení (kontakty, oblíbené položky, preferovaný účet, …), můžete si také nastavit zasílání SMS nebo e-mailů o změnách na účtech. K dispozici máte zprávy z banky, ale můžete i psát zprávy do banky. Lze zde aktivovat Mobito a sledovat informace o něm nebo si vytvořit žádost o úvěr nebo hypotéku s konkrétním datem schůzky v bance a další. Pokud máte účet, stačí se jen přihlásit a můžete si všechny zmíněné funkce elektronického bankovnictví vyzkoušet sami.
Tagy: unicreditbank internetové bankovnictví