ČSOB-Internetbanking24

ČSOB má mnoho produktů společných s Poštovní spořitelnou, kterou vlastní a provozuje ve spolupráci s Českou poštou. Dohromady se starají o peníze více než 5 miliónů klientů, což je řadí k největším bankám v Česku. Oficiální stránky banky se nacházejí na adrese csob.cz a můžete se zde i přihlásit na účet internetového bankovnictví. Jak je ale ve skutečnosti tato banka výhodná a jak si vede ve srovnání s ostatními? Nejen na to se teď blíže podíváme.

ČSOB a Internetbanking24

ČSOB patří k největším bankám u nás jak z pohledu svých klientů, kterých je k dnešnímu datu více než 3 milióny, tak i z pohledu aktiv banky (více než 800 miliard Kč). K tomu jistě přispívá i dlouhá tradice, kterou v České republice má. Většina bank v ČR začala vznikat až v 90. letech minulého století, ČSOB však na českém trhu operuje již od roku 1964, kdy byla založena jako státní banka a to až do roku 1999, kdy proběhla její privatizace.

Dnes banka patří pod belgickou skupiny KBC, která je velkým hráčem na poli bankovnictví a pojišťovnictví, především na území střední a východní Evropy. Významnými historickými milníky pro banku jsou také roky 2000, kdy banka přebrala tehdejší IPB nebo rok 2008, kdy došlo k odloučení samostatné české a slovenské pobočky.

Pod ČSOB patří i Poštovní spořitelna

Banka v ČR vystupuje nejen pod značkou ČSOB, ale také pod značkou Poštovní spořitelna a Era. Pokud jste si mysleli, že Poštovní spořitelna je samostatná banka nebo snad patří České poště, není tomu tak. Co jste možná ještě nevěděli je, že do skupiny ČSOB se řadí také její vlastní penzijní společnost nebo pojišťovna, ale také Hypoteční banka či Českomoravská stavební spořitelna (známé spoření s liškou). Skupina ČSOB tak mnohdy zasahuje do našich životů, aniž si to uvědomujeme. Oficiální stránky banky a celé skupiny najdeme na adrese csob.cz, kde se hned na úvodní stránce vlevo nachází i políčko Internetbanking 24 s přímým přihlášením na účet elektronického bankovnictví.

Peníze můžete spravovat i prostřednictvím České pošty

ČSOB je stále tou velkou a stabilní bankou, která poskytuje své jistoty především konzervativním klientům, kterých je u nás stále mnoho. Přes její Internebanking24 vyřídíte opravdu téměř všechno (viz. níže) a dokonce i pokud se do svého účtu neradi přihlašujete přes internetové bankovnictví. Jak se dozvíme hned na úvodní stránce banky, provozuje u nás ČSOB poměrně hustou síť poboček (konkrétně více než 250) a navíc svým klientům umožňuje provádět některé základní platební operace prostřednictvím více než 3000 poboček České pošty, což ocení především ti, kteří využívají často služeb na pobočce banky. Velkou výhodou je i bohatá síť vlastních bankomatů, kterých je dokonce přes 900 – nejvíce mezi všemi českými bankami. Na druhou stranu si ČSOB za tento komfort nechává dobře zaplatit a vy tak můžete zapomenout na nulové poplatky, kterými vás lákají jiné menší banky.

Internetbanking 24 a bezpečné přihlášení do účtu

Jak tu již několikrát padlo, internetové bankovnictví ČSOB nese oficiální název Internetbanking 24 a najdeme jen na adrese https://ib24.csob.cz. Bezpečností přihlášení se tento internetbanking od ČSOB řadí mezi naprostou špičku. Kromě všech běžných opatřeních, jako je šifrování internetové komunikaci mezi vámi a bankou, zde najdeme i možnost využití autorizačních SMS při každém vstupu na účet.

To znamená, že pokaždé, když se do bankovnictví vy nebo kdokoliv jiný pokusí přihlásit, přijde vám na mobilní telefon SMS s devítimístným kódem, který je nutné na úvodní stránce zadat, jinak k přihlášení vůbec nedojde. Málokterá banka u nás tento způsob autorizace nabízí a ačkoliv se jedná o funkci dobrovolnou, určitě doporučujeme si ji aktivovat.

Jak je to s bezpečností?

K vysokému stupni bezpečnosti přispívá i vysoce konfigurovatelný přehled o pohybech a zůstatcích na účtu. Kdykoliv se na Vašem účtu něco změní, Internetbanking 24 vám dá okamžitě vědět a to buď prostřednictvím emailu nebo SMS. A to platí i pro operace zaúčtované na platebních kartách. Velmi užitečnou funkcí internetového bankovnictví od ČSOB je i možnost nastavení limitů na účtech a platebních kartách.

Pokud například neplatíte kartou přes internet, doporučujeme si limit pro karetní internetové platby nastavit raději na 0 Kč. Málokdo totiž ví, že po internetu zaplatíte kartou i bez znalosti PINu. Stačí jen opsat číslice fyzicky na kartě vytištěné. Nastavením limitu se tomuto potenciálnímu problému vyhnete. Internetbanking 24 navíc poskytuje podrobnou historii všech poslední přihlášeních. Na závěr vás odkážeme na samotnou sekci s přihlášením do účtu, kde najdete další podrobnosti.

Internetové bankovnictví ČSOB podrobněji

Jak jste již mohli vidět, internetové bankovnictví ČSOB je velmi pokročilé a tomu odpovídají i jeho funkce. Běžné a spořící účty, termínované vklady, půjčky, hypotéky, investiční nástroje, podílové fondy, stavební spoření, pojištění – to vše si přihlášením přes Internetbanking 24 můžete zařídit. Elektronické bankovnictví ČSOB umožňuje dokonce i přímé dobíjení kreditu mobilních operátorů nebo speciální funkci digitální peněženky pro bezpečné internetové platby. Více se o těchto funkcích dozvíte ve výše zmíněném elektronickém bankovnictví banky. Jak tu již padlo, prvotřídní služby něco stojí a tak je vhodné si projít i sazebník se všemi poplatky a nakonec najdete i závěrečné zhodnocení a srovnání s konkurencí.

Tagy: čsob úvodní stránka, čsob internetbanking přihlášení do účtu