ib24.csob.cz

Přes internetové bankovnictví ČSOB zařídíte online vše podstatné. Oficiální název tohoto bankovnictví je Internetbanking24 a přihlásit se do něj můžete buď pomocí uživatelského čísla s PINem nebo s využitím klientské certifikátu nahraného na kartě (to je méně pohodlný, ale zároveň více bezpečnější způsob). Přihlášení do přímého bankovnictví od ČSOB pak provedete na adrese https://ib24.csob.cz/.

Bezpečné přihlášení na ib24.csob.cz

Vždy pečlivě dbejte na to, že pro vstup na svůj účet používáte tuto adresu. Také se vždy ujistěte, že před samotnou částí adresy ib24.csob.cz je uvedena zkratka https namísto na internetu běžně používaného http. Ono „s“ na konci pochází z anglického slova „secure“, což znamená bezpečný. Značí to, že komunikace mezi vaším počítačem a stránkami ČSOB je šifrována a tím zabezpečena proti odposlechu. Lze to poznat také podle toho, že políčko, ve kterém je adresa na internetbanking 24 napsaná, je podbarveno zelenou barvou.

Používejte nejnovější aktualizace a antivirové programy

Na stránky ib24.csob.cz se samozřejmě můžete přihlásit na každém běžném domácím počítači vybaveném internetovým prohlížečem. Důrazně ale doporučujeme používat minimálně operační systém Windows Vista a nejlépe ještě novější a k tomu také pravidelně aktualizovaný antivirový program. Ačkoliv IB24 umožňuje vstup na bankovní účet u ČSOB i s operačním systémem Windows XP, důrazně tento postup nedoporučujeme. Také na úvodní stránce na tento problém samotná banka upozorňuje.

Operační systém Windows XP může být bezpečnostní hrozbou

Jak asi víte, od 8. dubna 2014 přestala společnost Microsoft tento operační systém podporovat. To znamená, že jakákoliv nová bezpečnostní chyba objevená po tomto datu nebude v systému opravena. To samozřejmě představuje potenciální bezpečnostní riziko a proto systém Windows XP nedoporučujeme používat a to i přesto, že na internetbanking se přihlásíte bez problémů i s ním.

Bezpečnost bankovnictví zvýší přihlašovací SMS

Existuje několik užitečných rad, které je dobré při používání stránek ib24.csob.cz využívat. Kromě výše zmíněného doporučujeme ke svému účtu aktivovat tzv. SMS klíč. Jedná se o autorizační kód, který vám při každém přihlášení přijde formou SMS na mobil. Bez jeho zadání není možné na účet vstoupit. Samozřejmě úplně nejlepší je používat rovnou přihlášení pomocí klientského certifikátu jak podrobněji píšeme v bezpečnostním desateru.

Nikdy neinstalujte do mobilního telefonu neznámé aplikace

Druhou neméně důležitou radou je nikdy neinstalovat do svého mobilního telefonu aplikaci, k jejíž stažení vás internetbanking vybídne. Internetové bankovnictví ČSOB nikdy nevybízí ke stažení žádné aplikace do mobilního telefonu. V poslední době se totiž objevil počítačový virus, který vyzývá uživatele k instalaci „bezpečnostní aplikace“:, jež pak ale děla pravý opak a zachytává autorizační SMS zasílané bankou.

Nikdy nikomu nesdělujte své přihlašovací údaje

Na tuto výzvu tedy v žádném případě nereagujte. Stejně tak se nikdy nestane, že by vás pracovník banky kontaktoval s žádostí o sdělení přístupového hesla a to ani telefonicky ani prostřednictvím emailu. Své přihlašovací údaje na účet ib24.csob.cz proto nikdy nikomu nesdělujte. Veškeré funkce, které přes Internetbanking24 zvládnete provést, pak najdete v samostatném článku věnovaném elektronickému bankovnictví od ČSOB.

Tagy: čsob úvodní stránka, ib24.csob.cz, čsob internetbanking přihlášení do účtu