Úvodní stránka

Úvodní stránka od ČSOB představuje vstupní bránu do světa naší druhé největší české banky. Najdete ji na oficiální internetové adrese csob.cz a přímo z ní se můžete v horním levém menu přihlásit také do svého účtu internetového bankovnictví, které nese název Internetbanking24. Ten má velkou spoustu funkcí, o kterých řada lidí ani neví. Dnes si ozřejmíme ty nejdůležitější z nich, které vám nejenom usnadní práci, ale i zvýší bezpečnost vaši uložených prostředků.

Úvodní stránka ČSOB

Hned na úvod je samozřejmě potřeba zmínit všechny funkce, které prostřednictvím této stránky můžete ovládat. Dobrou zprávou je, že přes Internetbanking24 (tak se internetové bankovnictví od ČSOB oficiálně jmenuje) lehce online zařídíte všechny běžné funkce. Ze svého účtu můžete například odesílat domácí a zahraniční platby, zřizovat inkasa, SIPA, trvalé příkazy, atd. Doporučujeme před provedením každého úkonu nejprve nahlédnout do podrobného sazebníku poplatků kde přehlednou formu rychle zjistíte cenu nejpoužívanějších bankovních služeb.

Nastavení limitů na účtech i kartě je velmi důležité

Elektronické bankovnictví od ČSOB také umožňuje nastavovat limity jak na běžném účtu, tak i na svých platebních kartách. To je nesmírně důležitá funkce. U platebních karet hrozí daleko větší riziko zneužití než že vám někdo ukradne peníze přes internetbanking. Stačí pouze fyzicky přístup ke kreditní kartě, opsat si čísla na ní vytištěná a na internetu kartou zaplatíte i bez znalosti PINu.

Nastavení limitů je proto naprostý základ a bankovnictví od ČSOB toto zdarma umožňuje. Více o se o bezpečném používání svého účtu dozvíte v našem bezpečnostním desateru. Přes úvodní stránku svého účtu máte též přístup k výpisu všech provedených plateb, historii transakcí a přihlášení nebo měsíčním výpisům z účtu. I ty doporučujeme v rámci bezpečnosti pravidelně kontrolovat.

Rozcestník pro ostatní služby

Přes úvodní stránku od ČSOB můžete spravovat kromě svého běžného účtu i další finanční služby – spořící účty, termínované vklady i investice do podílových fondů. Dále pak i všechny úvěrové produkty jako spotřebitelské půjčky a hypotéky, stavební spoření, penzijní připojištění, životní i cestovní pojištění, pojištění vozidel, atd. U každého uvedeného produktu po přihlášení ihned na úvodních stránkách jednotlivých sekcí vidíte přesný přehled nejdůležitějších údajů – u spořících účtů je to výše naspořených částek, u půjček zase kolik vám bývá ještě splatit. Internetbanking 24 od ČSOB je v tomto velmi obsáhlý a podrobněji se jeho službám věnujeme v části elektronického bankovnictví.

Přizpůsobte si úvodní stránku podle svých představ

Velkou výhodou u ČSOB je, že její úvodní stránku si můžete lehce upravit přesně podle vašich představ. K tomu slouží funkce nazvána jako Moje stránky a najdete ji na úvodní stránce vlevo dole nebo kdekoliv na dalších stránkách banky dole v zápatí. Kdykoliv pak na webu ČSOB narazíte na nějakou zajímavou sekci, kterou potřebujete mít ihned po ruce, stačí v pravém horním sloupečku zvolit možnost „Kliknutím přidáte stránku mezi své záložky“ a daná stránka se vám do této sekce uloží.

To je velice šikovné a snad žádná jiná banka u nás tuto možnost nenabízí. V podstatě se jedná o takovou obdobu oblíbených položek, které známe z internetových prohlížečů. Kdykoliv se pak ke svému účtu přihlásíte, budou vás hned na úvodní stránce čekat všechny záložky, které jste si do této sekce uložili. Velice užitečná a jednoduchá funkce. Stránky ČSOB si tak můžete de facto personalizovat podle vašich představ.

Tagy: čsob úvodní stránka, čsob internetbanking přihlášení do účtu