Pobočky

Československá obchodní banka je u nás s více než 3 milióny klientů druhou největší bankou v Česku. Je třeba míti na paměti, že ČSOB u nás v podstatě působí již od 60. let minulého století, tehdy ještě jako ryze státní banka. Mezi klienty je proto velmi zaběhlou značkou a tomu odpovídá i poměrně bohatá síť kamenných poboček. Těch je v současnosti přes 250 – viz. mapka na oficiálních stránkách banky a ty doplňuje dalších více než 900 vlastních bankomatů, tedy vůbec nejvíce mezi českými bankami. Jak tedy můžete vidět, i v době internetových bankovnictví banka na své pobočky nerezignovala. Navíc to ještě není vše.

Vzhledem k tomu, že ČSOB je vlastníkem Poštovní spořitelny a dlouhodobě spolupracuje s Českou poštou, můžete pro základní finanční operace využít i více než 3000 poboček České pošty. Těžko si tak představit lepší dostupnost než má právě ČSOB. A které transakce na pobočkách pošty provedete? Lehce vložíte a vyberete hotovost, zaplatíte složenku či SIPO nebo zadáte jakýkoliv platební příkaz. Hypotéku si sice na poště nesjednáte, ale to asi většině zákazníku nebude příliš vadit. Vůbec nejvýhodnější ale bude zkusit využít k vyřízené své agendy přihlášení z domova na svůj internetbanking – a hned si také ukážeme proč.

Návštěva poboček může vyjít draho

Samozřejmě asi tušíte, že takto bohatá síť poboček nebude zadarmo. Při každé osobní návštěvě totiž vše zaplatíte formou zvýšených poplatků. To je běžná praktika a bance to nelze vyčítat – stejně je to i u České spořitelny, Komerční banky, GeMoney bank i kdekoliv jinde. V dnešní době lze totiž téměř vše vyřídit přes internetové bankovnictví banky. Vstup na účet najdete hned na její úvodní stránce. Služba Internetbanking24 od ČSOB je navíc velmi propracovaná a zvládne toho mnoho – od běžné správy účtu a obsluhu úvěrů až po investiční a podílové fondy nebo složíte firemní bankovnictví s výměnou valut, atd. Těžko tedy najdete něco co byste na něm nezařídili. Detailní přehled všech služeb najdete v pak v samostatné části věnované elektronickému bankovnictví.

Pokud jsme vás nepřesvědčili z důvodů pohodlnosti, pojďme se teď na návštěvu pobočky podívat optikou finanční. Za každou odchozí platbu zadanou na přepážce ČSOB dáte 50 Kč a na pobočkách pošty dokonce 60 Kč. Ta samá operace vyjde přes internetbanking 24 jen na 3 Kč. Zřízení trvalého příkazu, inkasa či SIPA v internetovém bankovnictví je zdarma. Za tu samo službu na pobočce dáte 40 Kč a na dvojnásobek vás pak vyjde každý odchozí trvalý příkaz (6 Kč vs. 3 Kč přes internet). Změna limitů na kartě či účtu je opět přes online banking zdarma, zatímco když na pobočce řeknete pracovnici, aby Vám změnila limit, dáte jen za tento úkon 20 Kč. Důrazně proto doporučujeme místo návštěvy pobočky využít ke správě vašeho účtu raději přihlášení přes internetbanking. Abychom ale byli spravedliví, v některých méně častých případech je potřeba přeci jen na pobočku zajít – sjednání úvěru, vyřízení hypotéky, atd.

Tagy: čsob úvodní stránka