Poplatky

ČSOB patří mezi banky, které si za své služby nechávají dobře zaplatit, a tak v tomto případě můžete zapomenout na účet bez poplatku, který nabízejí jiné banky. Za rozsáhlé služby, které banka poskytuje, a hustou pobočkovou sít si budete muset připlatit.

Běžný účet v několika variantách

Protože banka neposkytuje vedení svého účtu zdarma, přistoupila k tomu, že svůj účet nabízí v několika variantách: pro děti, pro studenty, pro klienty využívající základní služby v malém rozsahu a pro ty, které je využívají často a nakonec pro náročné klienty. Zdarma pak poskytuje účty pro děti a studenty, jak bývá zvykem snad u všech bank. Účet určený pro většinu klientů je Konto nebo Aktivní konto. Účet Konto je určen těm, kteří užívají služeb jen málo. V rámci měsíčního poplatku 55 Kč za vedení účtu máte zdarma elektronické bankovnictví, všechny příchozí tuzemské platby a dvě odchozí platby. Zdarma máte také bezkontaktní kartu Debit MasterCard a k tomu dva výběry z bankomatu ČSOB.

V případě Aktivního konta dostanete za měsíční poplatek 95 Kč (pokud máte založen firemní nebo podnikatelský účet nemusí být poplatek účtován) zdarma vedení elektronického bankovnictví, všechny příchozí tuzemské platby a 10 odchozích a 5 inkas či SIPO. K účtu také dostanete zdarma bezkontaktní kartu Debit MasterCard a to nejen pro sebe, ale také pro svého partnera a 5 Výběrů měsíčně z bankomatů ČSOB. Poplatek za platbu je v rámci IB 3 Kč, což je výrazně méně než na pobočce, kde za něj zaplatíte 50 Kč, za platbu pomocí telefonu vám bude naúčtován poplatek 20 Kč a na poště 60 Kč, i další operace jsou ve srovnání s poplatky v internetbankingu podstatně vyšší. Využívání nternetbankingu vám tak ušetří nemalé peníze.

Běžné úkony internetového bankovnictví:

Poplatky spojené s platební kartou:

Poplatky za zasílání SMS:

Ostatní služby:

Tagy: čsob internetbanking přihlášení do účtu