Cetelem

Cetelem je finanční společnost, jež se specializuje na všechny druhy půjček a spotřebních úvěrů a stojí za ní silná francouzská obchodní skupina BNP Paribas. Oficiální stránky společnosti můžete navštívit na internetové adrese cetelem.cz. V dnešním článku si kromě společnosti samotné podrobně rozebereme nabízené produkty, možné jejich alternativy a zodpovíme si i nejčastější dotazy našich čtenářů, které pomohou všem, co zrovna hledají výhodnou půjčku.

Výhodné půjčky od Cetelem.cz

Cetelem je největší nebankovní společnost v Česku, která se specializuje výhradně na půjčky a úvěry. Její úroky jsou ve většině případu srovnatelné s největšími bankami a v některých případech dokonce nižší. Z nabízených produktů můžete využít jak oblíbené osobní půjčky na cokoliv, tak i úvěry přesně šité na pořízení konkrétních věcí a služeb jako jsou např. půjčky na auto, nábytek, nemovitost či rekonstrukci bytu.

Kromě nich Cetelem nabízí i výhodnou kreditní kartu, díky které získáte až 55 dní bezúročného období a ještě můžete každý měsíc dostat až 800 Kč zpět ze své útraty. Nechybí ani možnost oblíbených nákupů na splátky, kdy v síti téměř 5000 prodejců a e-shopů můžete nakoupit jakékoliv zboží a splátky si pak rozložit až na 48 měsíců. Všechny nabízené produkty můžete navíc zdarma spravovat přihlášením do klientské zóny, kde ihned vidíte, kolik peněz už jste zaplatili, kolik ještě zbývá splatit a další důležité údaje k vašemu účtu.

Konsolidace aneb sloučení několika úvěrů do jednoho

Kapitolou samu pro sebe je pak tzv. konsolidace půjček. To znamená sloučení úvěrů od několika různých společností do jedné jediné půjčky vedené pod Cetelem. Kromě větší přehlednosti, která pramení z toho, že nemusíte posílat peníze několika různých subjektům, lze často dokonce ještě snížit celkovou výši splátek či dobu úvěru individuálně prodloužit podle vašich potřeb. Každý ze zmíněných produktů bude podrobně probrán, ale nejdříve je vhodný krátký úvod do problematiky RPSN, aby každý čtenář byl v obraze.

Důležitý pojem RPSN

Naprosto základním pojmem finanční gramotnosti je zkratka RPSN. Jedná se o nejdůležitější ukazatel, podle kterého můžete snadno porovnat výhodnost každé půjčky. Vyjadřuje jednoduše to, kolik každý rok zaplatíte za půjčku navíc. Do RPSN se počítají jak samotné úroky, tak i naprosto všechny další poplatky, které si mohou společnosti účtovat.

Samotná úroková sazba totiž nevypovídá nic. K čemu vám je, že úvěrová sazba bude třeba jen 5% ročně, když každý měsíc zaplatíte tisíce korun schovaných jako poplatek za vedení úvěru, administrativní úkony, atd. Proto RPSN vlastně vznikla, aby každý klient hned jasně viděl, kolik navíc zaplatí a společnosti se nemohly schovávat za skryté a nic neříkající poplatky.

Příklad toho, jak vypadá neseriózní půjčka

Bohužel na trhu nebankovních půjček působí celá řada neseriózních společností, jejichž praktiky téměř hraničí s lichvou. Příkladem mohou být v nedávné době v televizní reklamě hojně zmiňované společnosti Kredito24 nebo Zaplo. Pokud si například u prvního jmenovaného půjčíte na 1 měsíc 15 000 Kč, vrátit budete muset po 30 dnech 19 500 Kč. To znamená RPSN naprosto závratných 2334%! Pokud byste si například stejnou částku půjčili na 1 rok u Cetelem, RPSN by v tomto případě bylo jen 10,36%, tedy řádově stokrát nižší.

Cetelem poskytuje úvěry pouze s doložením příjmů

Cetelem nabízí hned několik druhů půjček a každá z nich se liší výši dostupných prostředků i placenými úroky. Na výběr je půjčka na cokoliv, na nové či ojeté auto, rekonstrukci bytu, nábytek či nemovitost. Všechny z nich můžete sjednat plně online a dobu splácení lze rozložit až na 10 let. Je však nutné zmínit, že Cetelem nepůjčí úplně každému.

Mezi základní požadavky, kromě těch běžných jako, že musíte být fyzická osoba starší 18-ti let a vlastnit bankovní účet, patří i nutnost trvalého a doložitelného zdroje příjmů. Na výši platu nezáleží, ale musíte být zaměstnance, podnikatel nebo alespoň důchodce, na mateřské či na sociálních dávkách a nesmíte být ve zkušební ani výpovědní lhůtě. Bližší představu o nabízených půjčkách Cetelem získáte s použitím kalkulačky přímo na oficiálních stránkách.

Kreditní karta, která vrací peníze

Dalším zajímavým produktem je také kreditní karta firmy Cetelem. Pokud si navíc pečlivě ohlídáte bezúročné 55 denní období, může vám dokonce i vydělat peníze. Zvolit si totiž můžete 1 ze 4 výhod – výběry z bankomatů v ČR i zahraničí zdarma, 2% z každého libovolného nákupu (max. 400 Kč), 3% ze všech nákupu po internetu (max. 600 Kč) nebo 4% zpět ze všech nákupů u čerpacích stanic (max. 800 Kč).

U více než 100 obchodních partnerů navíc funguje bonus klub Cetelem, kde při placení touto kreditní kartou na vás čekají ještě další výhody. Další podrobnosti najdete v sekci kreditních karet přímo na oficiálních stránkách. Jedinou nevýhodou je měsíční poplatek 59 Kč za vedení této karty.

Kupte si nový spotřebič či dovolenou na splátky

Cetelem nabízí i tzv. spotřebitelské úvěry a to formou splátkového prodeje. Snad každý větší prodejce v ČR od elektra až po cestovní kanceláře, nabízí některý ze splátkových produktů právě této firmy. Výhoda je samozřejmě jasná. Můžete si koupit téměř cokoliv a splátky si rozložit přesně na dobu, kterou budete potřebovat. Půjčit si takto můžete 3000 – 80 000 a splátky rozložit až na dobu 4 let. Na hlavních stránkách najdete seznam všech prodejců, kde je možné takto nakoupit. Přesto je však nutné před tímto způsobem nakupování varovat. Kupovat si herní konzole nebo dovolenou na splátky je vždy velmi riskantní.

Další ověřené společnosti, kde se nemusíte bát si půjčit

Kromě firmy Cetelem, která je momentálně největší a nejoblíbenější, si nemusíte bát půjčit bez obav ještě u společností Home Credit, Essox, Provident nebo Cofidis. Doporučujeme navštívit stránky každé z nich a pomocí jejich kalkulaček porovnat RPSN (viz. výše). Pak z nich jednoduše zvolíte variantu nejvýhodnější pro vás. U jiných nebankovních společnosti však vždy dávejte maximální pozor. V 90% se jedná o nevýhodné a neseriózní společnosti, které vás chtějí jen připravit o peníze.

Tagy: cetelem klientská zóna přihlášení