Fiobanka

Fiobanka poskytuje všem klientům běžný účet bez poplatků, za který nemusejí zaplati ani korunu – zdarma jsou všechny běžné finanční operace a zdarma dostanete dokonce i platební kartu. Hned na úvod musíme přiznat, že se jedná ze všech bank o našeho favorita. Oficiální stránky banky se nacházejí na adrese fio.cz a tyto stránky využijete i k přihlášení na svůj účet. My se teď nyní na tuto jedinou, ryze českou banku podíváme podrobněji.

Fiobanka a její internetbanking

Fiobanka patří mezi banky, které se na našem trhu objevili teprve nedávno, konkrétně v roce 2010. Samotná značka Fio ale působí v ČR již od roku 1993, kdy došlo k založení Finanční skupiny Fio, která se zaměřuje na obchodování s cennými papíry. Dnes je Fio vlastníkem burzy s názvem RM-SYSTÉM, která je jednou ze dvou burz s cennými papíry, které v ČR máme.

Součástí skupiny je také družstevní záložna, která již v roce 1998 začala nabízet služby internetového bankovnictví. Za dobu svého působení se Fio bance podařilo na své výhodné služby bez poplatků nalákat již více než 300 000 klientů, kterým spravuje majetek ze více než 19 miliard korun. Oficiální internetové stránky banky, kde najdete i její internetbanking spolu s přihlášením, se nacházejí na adrese fiobanka.com a u nás se o ní dozvíte vše podstatné.

Jediná skutečně česká banka

Málo kdo asi ví, že Fiobanka je jediná banka u nás, která je čistě v rukou českých vlastníků. Nepatří tak k žádnému velkému mezinárodnímu koncernu jako je tomu u ostatních bank. Ba dokonce Fio bylo založeno jen malou skupinkou studentů a absolventů Univerzity Karlovy, původně jako společnost zabývající se obchodováním na finančních trzích. Postupem času se Fio skupina rozšiřovala a v roce 2010 vznikla i Fio banka. Fiobanka se tak přidává k řadě bank (Equa bank, mBank či Air bank) působících u nás, které se prezentují jako banky zaměřené na internetbanking a zároveň jako nízkonákladové ban­ky.

Poskytuje tak základní služby spojené s vedením účtu a využíváním služeb prostřednictvím internetového bankovnictví zdarma. Na rozdíl od některých mladých bank má ale Fio také poměrně hustou síť více než 70-ti poboček po celé České republice a nabízí i více než 130 vlastních bankomatů. Díky tomu je tak ideální bankou pro všechny, kteří kromě elektronického bankovnictví chtějí mít jistotu, že veškeré náležitosti mohou v případě potřeby vyřešit i osobně na pobočce.

Cenově nejvýhodnější internetbanking v ČR

Nebudeme zastírat, že Fiobanka patří podle nás k vůbec nejlepším bankám v ČR. Pokud jste v používání počítačů trochu zběhlí a nečiní vám problém ovládání bankovních služeb přes internetové bankovnictví, je Fio jasnou volbou. Tím hlavním důvodem jsou totiž naprosto nulové poplatky a to za všechny běžné úkony zadané právě přes internetové bankovnictví. Platby po ČR, inkasa, SIPO, trvalé příkazy dokonce i vydání bezkontaktních platebních karet a jejich vedení je u Fio zdarma. Také za vedení běžného účtu nezaplatíte ani korunu. Navíc díky poměrně slušné síti poboček nejste na internetbanking zcela odkázáni a přinejhorším můžete skočit na pobočku.

Soutěž o nejlepší běžný účet má vítěze

Internetové bankovnictví Fio banky je navíc zcela plnohodnotné a naprosto srovnatelné i s mnohem většími a zaběhlejšími bankami. Když si na oficiálních stránkách otevřete internetbanking a přihlásíte se do něj, ihned můžete na svém účtu ovládat vše podstatné – zadávat tuzemské i zahraniční platby (pro ty zahraniční je Fiobanka velmi výhodná), založit spořící účet nebo termínovaný vklad. Půjčku nebo hypotéku výhradně přes internet zatím u Fio nevyřídíte, nicméně můžete v internetovém bankovnictví alespoň můžete předvyplnit všechny potřebné dokumenty a objednat se na nejbližší pobočku, kde vám případně úvěr schválí.

Pro běžného uživatele je internetbanking od Fio naprosto ideální a pro své intuitivní ovládání a nulové poplatky ho jednoznačně řadíme mezi nejlepší bankovní služby v ČR. O jeho výhodnosti svědčí i fakt, že Fio Banka se svým účtem bez poplatků získala už po několikáté za sebou první místo v soutěží Zlatá koruna v kategorii běžných účtů a i v našem hodnocení a srovnání vychází Fiobanka velmi příznivě.

Bezpečné internetové přihlášení a limity na kartě

Ačkoliv je Fio relativně mladou bankou, o bezpečnost internetového přihlášení ani dalších služeb se zde nemusíte bát. Banka se drží všech dnes již zaběhnutých standardů jako jsou autorizační SMS pokaždé, když chcete provést z vašeho účtu příkaz nebo šifrování komunikace mezi bankou a vaším počítačem. Podrobněji se bezpečnosti této finanční instituce věnujeme v sekci přihlášení do účtu Fiobanky. Zde jen zmíníme jeden příklad vysokého stupně zabezpečení.

Pouhým přihlášením přes internetbanking můžete například měnit limity na kartě a to hned všechny 3 – pro výběry z bankomatu, platby v kamenných obchodech i pro nákupy přes internet. To ne nesmírně užitečná funkce z hlediska bezpečnosti a zdaleka ji nenabízí každá banka. Vzhledem k tomu, že ke zneužití platebních karet dochází dnes mnohem častěji než k útokům na internetové bankovnictví, je tato funkce velmi užitečná. Pokud například nakupujete přes internet málo nebo vůbec, doporučujeme se přihlásit do svého účtu a tyto limity nastavit na 0 Kč.

Tagy: fiobanka internetbanking přihlášení