Pobočky

Na našich stránkách se netajíme tím, že Fio Banka patří na českém bankovním trhu k našim favoritům. Argumentů v její prospěch je hned celá řada – nulové poplatky, jediná banka skutečně vlastněná českým kapitálem a nebo právě rozsáhlá síť jejich kamenných poboček. Většina nových nízkonákladových bank (Air Bank, Zuno Bank, Equabank, atd.) mezi které patří i Fio, sice též nabízejí účet a běžné bankovní služby zcela zdarma, ale za cenu toho, že jejich pobočky najdete nejvýše v 5-ti největších českých městech. Ke správě svého účtu tak musíte u těchto bank využívat výhradně internetového bankovnictví a v situacích, které přes internetbanking zkrátka nevyřídíte (typicky úvěry nebo hypotéky) vám nezbude, než si udělat výlet na některou – často velmi vzdálenou – pobočku.

Nic takového však u Fio banky neplatí. Přestože zde za vedení běžného účtu ani za další běžné služby nezaplatíte ani korunu, Fio banka i tak provozuje síť téměř 80 poboček a téměř 150 vlastních bankomatů. Pokud tak někdy budete potřebovat do vaší banky zajít osobně, do Fija do nebudete mít nikdy daleko. Níže si můžete prohlédnout podrobnou mapku všech obchodních míst. Přehled všech poboček řazených podle jednotlivých krajů najdete též na oficiálních stránkách Fio banky a to v sekci kontakty. I přes hustou síť poboček však uděláte nejlépe, pokud se přihlásíte do svého internetového bankovnictví. Je to nejenom pohodlnější, ale často také lacinější.

Díky internetu už na pobočky většinou nemusíte

Obecně platí pravidlo, že pokud se rozhodnete zajít na pobočku kvůli běžné platební operaci, jako je aktivace inkasa, zaplacení složenky, atd., budete si muset oproti internetu připlatit. Čas pracovníka něco stojí a jiné to není ani u Fio. Nicméně i v tomto případě jsou poplatky u Fio menší než kdekoliv jinde. Tak například – za jakýkoliv platební úkon – odchozí platbu, zřízení, trvalého příkazu, SIPA, inkasa, atd. zaplatíte na pobočce Fio banky jednotnou cenu 30 Kč. To není vůbec tak špatné, ačkoliv přes internetové bankovnictví máte všechny zmíněné operace úplně bez poplatků. Z toho je jasně patrné, že pokud to jde, vyplatí se využít raději správu svého účtu za pomocí internetu.

I u Fiobanky jsou však situace, kdy se bez návštěvy pobočky neobejdete. Standardně se jedná o všechny druhy úvěrů (kontokorent, hypotéky, americké hypotéky, úvěry na obchodování, atd.). Také veškeré služby spojené s investováním (e-broker, margin účty, atd.) si musíte poprvé zřídit a aktivovat výhradně na pobočce a bez návštěvy se neobejdou při zřizování běžného účtu ani podnikatelé. Vše ostatní, včetně běžných každodenních plateb, však již dnes vyřídíte u Fio Banky online. Všechny úkony, které můžete přihlášením přes internetbanking zařídit, naleznete v samostatné sekci. Pro ty případy, kde to možné není (a je jich opravdu menšina), doporučujeme navštívit podrobnou mapku poboček v odkazu výše.

Tagy: fiobanka internetbanking přihlášení