Hodnocení

Služba Fio Internetbanking vám umožní sledovat všechny vaše běžné a spořicí účty, termínované vklady, úvěry, hypotéky či platební karty, což běžnému klientovi bude nejspíš stačit. Na službě lze ale pozorovat i různé paradoxy, např.: můžete si dobít kredit na mobil, což umožňují jen některé banky a naopak pokud si chcete zažádat o kontokorent, musíte na pobočku i přes to, že ostatní banky umožňují vyřídit žádost o něj pomocí internetbankingu.

Nulové poplatky u Fio banky

Jako u ostatních nízkonákladových bank jsou pro banku velkým plusem nulové poplatky za vedení účtu a služby prováděné internetovým bankovnictvím, na druhou stranu nemá tak rozsáhlou pobočkovou síť jako jiné velké banky (např. ČS, KB), ale pořád je na tom v tomto směru podstatně lépe než jiné nízkonákladové banky (např. mBank, Air bank).

Hypotéky i investice do akcii

V produktové nabídce banky lze vidět její navázanost na Fio skupinu zabývající se investováním, asi těžko budete u jiné banky hledat úvěr na obchodování nebo na měnu, který vám Fio banka nabídne. Pokud však budete chtít bezúčelový úvěr, máte na výběr pouze kontokorent. Proto vidím velký potenciál banky u klientů, kteří chtějí nejen osobní účet nebo hypotéku, ale chtějí také své finance zhodnocovat na burze. Což samozřejmě neznamená, že by internetové bankovnictví Fio banky bylo učeno především nebo jenom takovým klientům.