GeMoney-Internet Banka

GeMoney patří mezi středně velké banky. Stojí za ní společnost General Electric, kterou v roce 1892 založil Thomas Alva Edison, vynálezce žárovky. Její stránky se nacházejí na internetové adrese gemoney.cz a jsou i místem, kde se můžete přihlásit ke svému účtu přímého bankovnictví (vpravo nahoře). V dnešním článku se podíváme na výhodnost jejich služeb. Probereme si poplatky, bezpečnost, internetbanking a podrobně srovnáme nabízené produkty s konkurencí.

GeMoney a Internet Banka

GE Money Bank vstoupila na český trh v roce 1998, patří tak mezi banky, které se na našem trhu pohybují již mnoho let a za tuto dobu dokázala získat více než milion klientů. Tím pádem se může řadit mezi největší banky u nás. GE Money Bank patří do rukou skupiny GE Capital, která je součástí nadnárodní společnosti GE (General Electric). Ta byla založena již v roce 1892 a věnuje se mnoha odlišným odvětvím, nejen bankovnictví, za bankou tak stojí obrovská podpora v podobě jedné z největších nadnárodních společností na světě. Oficiální internetové stránky českého zastoupení GeMoney bank najdete na adrese gemoney.cz.

Síť poboček a obslužných míst v českých obchodech

Sama GE Money Bank má hned tři dceřiné společnosti: Inkasní Expresní, která slouží k vymáhání pohledávek, AgroConsult Bohemia, která poskytuje poradenství v oblasti českého zemědělství a dotací z EU a GE Money Auto, což je leasingová společnost. Banka provozuje poměrně dost poboček, ale kromě toho v roce 2012 začala poskytovat také mobilní pobočku. Jedná se mobilní vůz, který je vybaven stejně jako pobočka klasická, ale má tu výhodu, že může přejíždět mezi městy a dostat se tak k více lidem i když třeba jen ve vymezený den v týdnu. Kromě toho provozuje banka také 15 minipoboček v síti hypermarketů Globus. Samozřejmě dnes je tím nejjednodušším způsobem, jak spravovat svůj účet, prosté přihlášení do přímého bankovnictví pomocí internetu.

Vše potřebné vyřídíte přes internet

Elektronické bankovnictví od GeMoney nese název Internet Banka a přihlásit se do něj můžete na adrese internetbanka.cz. Dostanete jej zdarma při založení každého běžného účtu, spořícího účtu Genius nebo při sjednání kreditní karty. Svým rozsahem se jedná o nadstandardní formu přímého bankovnictví. Pomocí Internet Banky tak jednoduše zaplatíte všechny běžné příkazy po ČR, inkaso, SIPO, trvalé příkazy a přes internetbanking GeMoney si také jednoduše dobijete kredit na telefonu a to u všech operátorů.

Pouhým přihlášením do svého internetového účtu také můžete zažádat o spotřební úvěr, kontokorent či hypotéku. Velkou devizou u Gemoney banky je, že veškeré náležitosti s tím spojené můžete kompletně vyřídit přes internet. Schválenou smlouvu stačí jen vytisknout, podepsat a naskenovat. U vyřizování půjčky či hypotéky se tak zcela obejdete bez návštěvy banky. Internet banka toho ale umí daleko víc. Se všemi funkcemi se můžete podrobně seznámit v sekci přímého bankovnictví Ge Money bank.

Účet můžete mít úplně bez poplatků

Pro spoustu zákazníků jsou však místo různých pokročilých funkcí, které internetbanking zvládne, důležitější poplatky, tedy to, kolik měsíčně za používání svého účtu zaplatí. Dobrou zprávou je, že i GeMoney bank se rozhodla jít s dobou a i ona tak už nabízí běžný účet zcela bez poplatků. Jeho získání je však podmíněno jednou důležitou podmínkou.

Abyste účet Genius Gratis získali, musíte k GeMoney přivést do 30-ti dní alespoň další dva vaše příbuzné či kamarády (účet zdarma a na neomezenou dobu získáte pak všichni 3). Pokud tuto podmínku nesplníte, zaplatíte bance každý měsíc za vedení běžného účtu 139 Kč. To je skutečně na dnešní poměry poměrně vysoká částka. Detailní přehled všech poplatků, které se vztahují k úkonům v Internet Bance a platebním kartám, najdete v našem sazebníku poplatků.

Přímé bankovnictví a bezpečnost přihlášení

Z hlediska bezpečnosti přihlášení k internetovému účtu patří Přímé bankovnictví od GeMoney mezi úplnou špičku. Takové věci jako šifrování komunikace mezi vaším počítačem a bankou nebo autorizační SMS zasílané na váš mobil patří už dnes k naprosté samozřejmosti. Internetbanking od Ge Money však nabízí opravdu propracované zabezpečení platebních karet, které patří snad k nejlepší v České republice.

Nejenže si můžete pouhým přihlášením do přímého bankovnictví změnit kdykoliv limity na kartě, ale navíc si můžete aktivovat funkci, že při každé platbě kartou přes internet vám přijde autorizační SMS, podobně, jako když posíláte příkaz z internetového účtu. To je skutečně velmi užitečná funkce. Málokdo totiž ví, že běžně pro zaplacení kartou přes internet stačí znát čísla vytištěná na kartě a úplně se tak obejdete bez hesla PIN. GeMoney bank vás tak zcela ochrání a to i v případě zcizení platební karty. Více se o této funkci, ale i bezpečnosti obecně, dozvíte v časti bezpečné přihlášení k účtům GeMoney.

Tagy: gemoney internet banka přihlásit