K účtu

Svůj účet můžete u Ge Money spravovat pomocí přímého bankovnictví, které nese název Internet Banka. Jedná se plně moderní internetbanking, přes který vyřídíte vše podstatné – spoření, půjčky, hypotéky i investice. A právě všechny možnosti tohoto internetového bankovnictví budou námětem dalších řádek. Přihlášení do svého účtu elektronického bankovnictví najdete na oficiální stránce ibs.internetban­ka.cz, kde si můžete nově nabyté poznatky v praxi vyzkoušet.

Přihlášení k účtu GeMoney Bank Internet Banky

Služba internetového bankovnictví je poskytována pod názvem Internet Banka jak právnickým, tak fyzickým osobám. Díky této službě máte přehled o svých běžných, spořicích účtech a termínovaných vkladech, o úvěrech a hypotéce, o investicích a kreditních kartách. Internetbanking je možné sjednat k běžnému účtu, ke spořicímu účtu typu Genius nebo ke kreditní kartě a to na pobočce banky pro občany starší 15-ti let. Pomocí telefonu nebo formuláře na internetových stránkách si můžete domluvit schůzku na pobočce. Detailní postup prvního přihlášení a podmínky zřízení služby, najdete v jednom z předchozích článků.

Pomocníci, kteří vám usnadní začátek

Na internetových stránkách Ge Money bank je přístupný manuál přímého bankovnictví který vám pomůže s přihlášením a základními funkcemi. Tento manuál funguje prostřednictvím virtuálního průvodce Internet Bankou, který vás formou videoukázky provede většinou záložek a ukáže, jak jednotlivé funkce fungují. Kromě internetového bankovnictví banka nabízí také služby Internet Banka v mobilu, Telefon Banka, Mobil Banka, tedy GSM Banking, který je dnes v řadě bank nahrazen mobilním bankovnictvím a Mobito, což je služba, která umožňuje placení prostřednictvím elektronické peněženky v mobilu u vybraných obchodníků, kteří tuto službu podporují.

Co vše účet Internet Banky umí?

Díky záložce účty a transakce můžete sledovat přehled účtů a jejich detail s informacemi (číslo a název účtu, účetní a disponibilní zůstatek a další). Zobrazit si můžete nejen aktuální informace, ale také přehled transakcí za posledních 12 měsíců, přehled příkazů k úhradě či výpisy z účtu. Tyto údaje vám slouží pro zpětnou kontrolu, ověříte si tak že nikdo jiný neprovedl z vašeho účtu platbu nebo že vám banka nezaúčtovala neoprávněný poplatek, proto byste měli tyto údaje pravidelně kontrolovat.

Jedním z tlačítek, které budete v přímém bankovnictví zcela jistě používat nejčastěji je pole nový příkaz k úhradě, pomocí něj můžete zadat jednorázovou platbu nebo si zvolit jinou formu platby, vybrat si můžete mezi zahraniční platbou, hromadnou platbou, trvalým příkazem, povolením inkasa, platbou SIPO nebo dobíjením mobilního telefonu. Sledovat můžete nezaúčtované transakce či přehled trvalých plateb, možné je také vytváření šablon plateb. Detailní přehled všech funkcí si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách banky.

Spoření a investování

Přes internetbanking Ge Money máte vždy přehled o svém spoření, které může být ve formě spořicího účtu nebo termínovaného vkladu. U nich máte k dispozici informace o úrokových sazbách, přehledu transakcí nebo přehledu výpisů stejně jako u svého běžného účtu. Pokud budete chtít, můžete si založit nový spořicí účet či stávající zrušit, přímé bankovnictví GeMoney vám také umožnuje nastavit si limit na svém běžném účtu, při jehož překročení dojde k automatickému převodu na/ze spořicího účtu v závislosti na tom, jestli se jedná o maximální nebo minimální limit.

Pokud máte momentálně na účtu více peněz, převedou se vám na spořicí účet s lepším úrokem a naopak, kdyby vám hrozilo, že budete mít na běžném účtu málo peněz, přesunou se vám automaticky z účtu spořicího. Stejně jako máte možnost si zřídit nebo zrušit spořicí účet, můžete to stejné provést s termínovaným vkladem. Pokud se rozhodnete, že chcete investovat, GE Money Bank vám umožní investovat do podílových fondů nebo investičního životního pojištění, ke kterým máte možnost si zobrazit informace o účtu a možnost nákupu či prodeje podílových listů, zobrazení stavu portfolia či historie transakcí.

Platební karty

Pokud máte více karet, oceníte, že je každá karta v přehledu doplněna o její skutečný obrázek, tak aby se vám mezi sebou nepletly. Samozřejmostí jsou informace o platebních kartách (číslo karty, typ karty, jméno držitele, platnost karty a další). Pro zajištění vyšší bezpečnosti vaší karty máte v přímém bankovnictví Ge Money bank k dispozici možnost zvolit si výši limitů ke kartě a to limit denní pro výběr hotovosti, kde je doporučený limit bankou ve výši 15 000 Kč a denní limit pro platby u obchodníků, u kterého banka doporučuje limit 10 000 Kč. V případě, že víte, že takové částky běžné neutratíte, je určitě lepší stanovit si limity na nižší částku a v případě potřeby si je zvýšit.

Kromě toho banka poskytuje možnost plateb u obchodníků s 3D secure, který navíc doplňuje zasíláním jednorázového a časově omezeného hesla na váš mobilní telefon. Zvyšuje tak bezpečnost plateb na internetu a vy si tak můžete být jistí, že nikdo jiný za vás kartou nezaplatí, i kdyby se dostal k údajům o vaší platební kartě (ty běžně k platbě stačí). Prohlédnout si můžete i nezaúčtované transakce nebo přehled provedených transakcí až za šest měsíců zpátky, i tyto údaje byste měli kontrolovat stejně jako u vašeho účtu. V internetbankingu Ge Money můžete provádět i různá nastavení karty nebo její blokaci. V bezpečnostním desateru pak najdete podrobnější informace o zabezpečení platebních karet.

Půjčky a hypotéky

Můžete si zobrazit přehled svých úvěrů a hypotéky, které u banky máte včetně informací o nich. Přímo v internetbankingu si také můžete zažádat o Novou Expres půjčku nebo o kontokorent, v případě schválení bankou, podepíšete smlouvu přímo přes internetbanking a nemusíte tak chodit vůbec na pobočku. Všechny vaše smlouvy, které takto uzavřete, máte taktéž kdykoliv po ruce.

Internetbanking a jeho pokročilé funkce

Banka poskytuje funkci GE Money Manager, což je soubor nástrojů, které vám poskytují přehled o příjmech a výdajích roztříděných do různých kategorií a uspořádaných v tabulkách a grafech pro větší přehlednost (funguje na podobném principu jako u Poštovní spořitelny). Můžete si také měnit osobní nastavení, jako je změna hesla, způsobu přihlášení nebo si můžete nastavit SMS servis, nastavení výpisů a podobně. K dispozici máte také zprávy z banky.

Tagy: gemoney internet banka přihlásit