KB-Moje Banka

Komerční banka patří se svými téměř 2 miliónům klientům k největším bankám v Česku. Kromě běžných klientů se v poslední době začíná čím dál více zaměřovat také na drobné podnikatele. Internetbanking Komerční banky nese název Moje Banka a přihlásit se do něj můžete na oficiálních stránkách banky na adrese KB.cz. Přestože šíře a kvalita služeb patří k jedněm z nejlepších, daní za to jsou stále poměrně vysoké poplatky, jak si ostatně ukážeme v dnešním článku.

KB a bankovnictví Moje Banka

Komerční banka patří k největším bankám u nás a to i díky své tradici, kterou u nás má již od roku 1990, kdy byla založena jako státní banka. V roce 2001 byla privatizována a většinový podíl koupila Société Générale. Od tohoto roku se banka začíná také více soustředit na drobné klienty a malé podnikatele, vzhledem k tomu, že do této doby se specializovala především na velké podniky a municipality. Sociétté Générale je mezinárodní skupinou působící v 77 zemí po celém světě a patří k významným a silným hráčům na poli bankovnictví. A právě pod záštitou této společnosti KB u nás působí.

Sama banka u nás funguje v rámci skupiny KB, kam patří například penzijní společnost, pojišťovna, ESSOX či Modrá pyramida a další. V této skupině působí Komerční banka jako mateřská společnost. Díky těmto společnostem, tak může banka nabízet široké množství různých produktů, které ani zdaleka nenajdete u všech bank. Internetbanking Komerční banky nese název Mojebanka.cz a přihlášení do něj tvoří spojný bod mezi všemi službami celé skupiny – od běžných bankovních služeb až po investice.

400 poboček a téměř 2 milióny klientů

Banka má dnes přibližně 1,6 miliónu klientů a spravuje peněžní prostředky v hodnotě téměř 700 miliard Kč. V poslední době se však potýká se snižováním počtu klientů, kteří často odchází k levnější konkurenci. Díky téměř 400 poboček a své tradici u nás však zůstává bankou číslo jedna pro mnoho často konzervativních klientů, kterých je u nás stále mnoho a kteří v nové banky bez historie nevěří.

Výhodou pro banku je nejen široké obchodní zastoupení (např. více než 700 bankomatů po České republice, ale také bohatá nabídka služeb, které poskytuje. Také internetové bankovnictví Komerční banky – Moje banka – patří rozsahem svých služeb a vysokým stupněm zabezpečeného přihlášení k nejlepším na trhu. To vše je na druhou stranu vyváženo relativně vysokými poplatky, které si banka za své služby účtuje a i o těch bude řeč.

Internetbanking KB a jeho bezpečnost

Jak jsme již zmínili, internetbanking Komerční banky nese oficiální název Mojebanka.cz a ve své stávající podobě funguje od roku 2007. Toto internetové bankovnictví má na rozdíl od většiny konkurenčních bank svá specifika, o kterých si ještě povíme více. Přihlásit se do něj můžete na adrese mojebanka.cz/in­ternetbanking a to pouze s pomocí klientské certifikátu. To je asi největší a zcela zásadní rozdíl.

Ačkoliv tento způsob přihlášení nabízí větší stupeň zabezpečení, než na který jsme zvyklí z většiny ostatních bank a jejich elektronických bankovnictvích, nese sebou zároveň i větší nároky na schopnosti uživatele. Je tedy jasné, že zákazníkům z řad nováčků či starších lidí může Moje banka a její internetbanking činit ze začátku trochu problémy. S jistou dávkou zkušeností však bude postupem času i pro ně ovládání internetové bankovnictví KB hračkou.

Přihlášení do účtu, zapomenuté údaje, atd.

My se samozřejmě snažíme všem čtenářům z řad začínajících uživatelů pomoci a připravili jsme proto na našich stránkách všechny podrobnosti, které je do začátku vhodné vědět. Ocení je však i zkušenější uživatelé, kteří internetbanking již nějakou dobu využívají. Než začnete internetbanking Komerční banky využívat, je vhodné se podívat, jak přihlášení pomocí klientského certifikátu funguje a jaké jsou jeho výhody. Když se dostatečně seznámíme s touto problematikou v teoretické rovině (opravdu nedoporučujeme tuto část přeskočit, ačkoliv se může na první pohled jevit „nudně“.

Můžeme přistoupit již k samotnému internetovému bankovnictví Mojí banky. (tak se internetbanking KB oficiálně jmenuje). Přesný postup, jak během přihlášení postupovat naleznete v sekci přihlášení do mojí KB. Připravili jsme jak pokyny jak pro úplně první přihlášení, tak i odpovědi na všechny důležité otázky, které se v průběhu přihlašování mohou vyskytnou. Co dělat v případě zapomenutého hesla, jak svůj účet nejlépe ochránit a jak ho mít co nejlépe pod kontrolou. Co lze ještě udělat pro zvýšení bezpečnosti nebo jak obnovit klientský certifikát, který vždy po dvou letech vyprší.

Přímé bankovnictví Komerční banky

Nyní po úspěšném přihlášení se můžeme podívat co vše internetové bankovnictví Moje banka umí. Kromě běžných funkcí (elektronické platby po ČR, výpisy z účtu, inkasa, SIPA, trvalé příkazy, atd.), které byste čekali totiž internetbanking KB nabízí i něco navíc. Prostřednictvím internetu tak můžete ovládat i své stavební nebo penzijní spoření. K dispozici jsou i majetková a životní pojištění nebo investice prostřednictvím podílových fondů. Přes přímé bankovnictví Komerční banky můžete žádat i o půjčky a úvěry.

MojeBanka tak po všech stránkách představuje nadstandardní internetbanking a lehce přes ní zařídíte i mnoho složitějších úkonů. V naší části věnované přímému bankovnictví Komerční banky podrobně představujeme vše podstatné. Asi ale tušíte, že tyto bohaté služby nebudou úplně zadarmo. Ani v Komerční bance se nevyhnuli nešvaru ostatních bankovních domů, kterým jsou poplatky – jejich přesnou výši pak najdete v sazebníku zde. Na závěr pak nás už čeká jen závěrečné hodnocení a srovnání s konkurencí. Pojďme se tedy na Mojí Banku od KB podívat podrobněji.

Tagy: moje kb banka přihlášení, přímé bankovnictví kb