Poplatky

KB rozhodně nepatří mezi ty banky, které poskytují své základní služby zdarma, ba naopak za vše si nechává zaplatit. A ani v rámci poplatku za vedení účtu nemůžete očekávat, že můžete využívat všech služeb zdarma a neomezeně. V nabídce banky naleznete hned několik druhů účtů, které jsou určeny pro určitou skupinu klientů. Tím nejčastější a nejuniverzálnějším účtem určeným pro většinu klientů je účet s názvem MůjÚčet. Najdete zde ale také studentský účet, účet určený pro děti od narození, nebo účet pro náročné klienty a další.

Účet bez poplatků už i u Komerční banky

Je základním účtem, který banka nabízí, za jeho vedení měsíčně zaplatíte v základní sazbě 68 Kč. V rámci konceptu MojeOdměny můžete získat bonus až do výše 100% poplatku. Banka má nastaveny 4 základní požadavky: alespoň 1 došlá platba, naspořená částka alespoň 100 000 Kč (nejen u Komerční banky, ale i jejich dalších společností, např. Modrá pyramida stavební spořitelna), půjčka (hypoteční, spotřebitelský úvěr, kreditní karta,…), spoření nebo investování (pravidelné měsíční úložky a to nejen u Komerční banky, ale i jejich dalších společností). Pokud splníte alespoň jednu z těchto podmínek, získáte zpět 50% poplatku (tedy 34 Kč) což se vám pravděpodobně povede minimálně u příchozí platby, pokud splníte více než jednu podmínku, získáte zpět celý poplatek. Za váš účet tak vlastně nezaplatíte nic a dostanete jej zdarma.

V rámci poplatku za účet získáte zdarma také všechny příchozí platby, služby přímého bankovnictví, tedy i internetové bankovnictví, a jednu bezkontaktní kartu společnosti MasterCard nebo Visa. Za ostatní služby si budete muset zaplatit, v případě odchozích plateb si můžete pořídit balíček transakcí za 39 Kč/měsíc, díky kterému už nebude platit za odchozí platby provedené prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví, jinak za odchozí platbu včetně trvalého příkazu a inkasa zaplatíte 6 Kč. Poplatek za výběr z bankomatu KB je 9 Kč, tento poplatek vám ale banka vrátí, pokaždé když zaplatíte kartou. Pokud třeba zaplatíte v daném měsíci 6× kartou, máte vlastně 6 výběrů z bankomatu zdarma. Peníze vám banka sice odečte, ale v příštím měsíci vám je zase na účet přičte. U jiných bank za výběr z bankomatu zaplatíte 39 Kč. Změnu limitů ke kartě máte v případě změny v internetbankingu zdarma, pomocí telefonního bankovnictví byste zaplatili 14 Kč a na pobočce 59 Kč. Rozdíl v ceně je i v případě podání příkazu, v IB ho máte za 6 Kč, pomocí telefonu zadáte příkaz za 19 Kč a na pobočce za 39 Kč. Používání internetbankingu vás tak přijde vždy levněji.

Běžné úkony internetového bankovnictví:

Poplatky spojené s platební kartou:

Poplatky za zasílání SMS:

Ostatní služby:

Tagy: moje kb banka přihlášení, přímé bankovnictví kb