Přímé bankovnictví

Komerční banka poskytuje jedno z nejkomplexnějších a nejbezpečnějších internetových bankovnictví v Česku. Nese název MojeBanka.cz a přihlásit se do něj můžete na stejnojmenné oficiální stránce MojeBanka.cz s to pomocí vašeho klientského certifikátu. S ním dostáváte do rukou nástroj, se kterým vyřídíte vše potřebné – od každodenních plateb až po pojištění, půjčky či investice. Funkcí je tolik, že níže věnujeme několik řádků, abychom vás s nimi blíže seznámili.

Přímé bankovnictví KB

Internetové bankovnictví Komerční banka nabízí pod názvem MojeBanka, pro firemní klienty pak pod názvem MojeBanka Business. V rámci IB máte možnost obsluhovat všechny své běžné a spořicí účty, termínované vklady, stavební spoření, podílové fondy, penzijní spoření, platební karty, hypotéky, úvěr ze stavebního spoření a překlenovací úvěr, pojištění Komerční pojišťovny a České pojišťovny a majetkové účty určené pro investování. Přihlášení do bankovnictví je zde oproti jiným bankám velmi neobvyklé v tom, že vyžaduje tzv. klientský certifikát. Všechny podrobnosti o tomto způsobu přihlášení, včetně konkrétních postupů najde v samostatné části Jak se přihlásit do Mojí Banky od KB.

Jak si internetbanking založit

Přístup k přímému bankovnictví KB je podmíněn vedením alespoň jednoho běžného účtu u banky. Běžný účet lze založit i pro děti hned od narození, v takovém případě má však rodič přístup k IB pouze k nahlížení, plně funkční je internetbanking až od 15-ti let až na některé funkce jako je změna limitů na kartě apod., úplně bez omezení je poskytován od 18-ti let. Účet je možné sjednat pro občany ČR ale i cizince. Zažádat o účet si můžete na pobočce, pomocí internetu nebo telefonu, v každém případě se návštěvě pobočky nevyhnete, protože si budete muset minimálně přijít vyzvednout balíček na pobočku, ušetříte tak čas pouze při zakládání účtu.

Vyzkoušejte si práci v internetovém bankovnictví nanečisto

Před tím než se rozhodnete založit si účet s IB, můžete si práci v internetbankingu vyzkoušet v přístupné demoverzi, která je plně funkční a vy si tak můžete proklikat všemi záložkami a zjistit co všechno IB umí. Kromě toho jsou na internetu dostupná různá videa zaměřená na práci s IB a také ucelená příručka. Kromě internetového bankovnictví, můžete využívat také telefonní a mobilní internetbanking, firmy pak mají na výběr ještě z několika dalších služeb přímého bankovnictví.

Co MojeBanka umí?

Kromě základních informací o všech účtech u Komerční banky (název, číslo, datum založení, limity atd.) si můžete v rozhraní Mojí Banky zobrazit historii transakcí, které jste provedli za poslední rok a můžete si stáhnout elektronický výpis po dobu 90-ti dnů od jeho vytvoření. Díky těmto údajům můžete snadno kontrolovat banku, zda všechny vaše platby správně zaúčtovala ale také to, že vám nezúčtovala neoprávněný poplatek. Vaší povinností by pak mělo být tyto údaje pravidelně kontrolovat a případné nesrovnalosti s bankou řešit. Kompletní přehled všech služeb prostředí Mojebanka.cz si můžete prohlédnout přímo na stránkách banky. My se nyní zaměříme na ty nejdůležitější z nich.

Všechny typy plateb na jednom místě

Pokud se rozhodnete něco zaplatit z vašeho účtu u Komerční banky, máte možnost si vybrat mezi jednorázovou platbou, zahraniční platbou, příkazem nebo povolením k inkasu/SIPO, trvalým příkazem nebo pravidelnými platbami. Na záložce s názvem platby si také můžete přes internetbanking dobíjet kredit a platit faktury od Vodafone nebo si vytvářet šablony plateb pro případ, že některou platbu budete provádět víckrát.

Přehled a správa platebních karet

Dnes má již každý platební kartu a právě u ní se velice hodí, pokud máte přehled o tom, co jste s ní vlastně zaplatili. V přímém bankovnictví KB máte neustále k dispozici přehled transakcí provedených kartou a vy si je tak můžete pohodlně zkontrolovat a to zpětně až za 13 měsíců. Své platby kartou pravidelně kontrolujte, a to nejen proto, abyste hlídali sami sebe před utrácením, ale také abyste zkontrolovali banku, zda všechny platby správně zaúčtovala. Ke své kartě si můžete také zvolit limity a to konkrétně limit pro výběry z bankomatů, pro platby u obchodníků a celkový limit, ve všech případech pro týdenní interval.

Nezapomeňte si nastavit limity

V aplikaci Mojí Banky bývá Standardně limit u všech tří variant nastavený na 50 000 Kč, což je poměrně vysoká částka, kterou většina z nás běžně za týden neutratí. Není proto od věci si tento limit snížit na nižší hranici a v případě, že budete potřebovat někdy vybrat nebo zaplatit během jednoho týdne více peněz kartou, jednoduše si svůj limit zvýšíte a pak opět snížíte. U každé karty vám jsou zobrazovány základní informace o ní (název, číslo, limity, zda jsou povoleny platby na internetu a podobně) a skutečný obrázek vaší karty, můžete si také změnit některá nastavení. Podrobnosti u důležitosti tohoto opatření se můžete dočíst také v bezpečnostním desateru pro dálkové ovládaní bankovního účtu.

Úvěry je možné sjednat zcela přes internet

V případě, že jste si u Komerční banky vzali jakýkoliv úvěr a to i hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, můžete si ho v internetovém bankovnictví KB zobrazit a to včetně smlouvy a dalších informací o něm jako jeho výše, datum a výše příští splátky nebo výpis z účtu. Kromě toho zde máte i všechny předchozí úvěry, které již máte splaceny, nebo si naopak může zažádat o nový úvěr, který můžete po jeho schválení přes internetbanking elektronicky podepsat a rovnou čerpat.

Spoření, investice i pojištění zařídíte online

V rámci přímého bankovnictví můžete také nahlížet na všechny své spořicí účty, případně si některé zřídit, např. stavební spoření, stejně tak máte přístup ke všem vašim pojištěním, které jsou rozděleny podle toho, zda jste je uzavřeli s Českou pojišťovnou nebo Komerční pojišťovnou. Pokud se rozhodnete investovat, máte zde také přehled svého portfolia a možnost prodávat či kupovat podílové listy a cenné papíry.

Další užitečné funkce elektronického bankovnictví

V aplikaci MojeBanka můžete ale provádět i spoustu dalších operací, např. číst si zprávy z banky, sjednat si schůzku se svým poradcem, změnit si různá nastavení, zažádat si o nové produkty, nastavit si oznámení při změně na účtu a další. Další užitečné informace o této bance, včetně jejího srovnání s konkurencí pak najdete v úvodní sekci věnované Komerční bance a jejímu bankovnictví.

Tagy: moje kb banka přihlášení, přímé bankovnictví kb