Pobočky

Komerční banka patří svým postavením k tradičním a zaběhnutým bankám v ČR a tomu odpovídá i bohatá síť jejich poboček. Těch u nás najdeme více než 400 a ještě větší je pak počet bankomatů této banky – více než 700. Skvěle se tak hodí zejména pro konzervativnější klienty, kteří stále většinu svých finančních povinností řeší osobně na pobočce. Bohužel celé toto pohodlí není samozřejmě zadarmo a pokud nahlédnete do našeho sazebníku poplatků, rychle zjistíte, kde je háček. Uživit celou tuto rozsáhlou síť obchodních míst není jednoduché a tak klienti si za tento luxus, že KB banku najdou v každém malém městě musí zaplatit formou poplatků. I Komerční banka však nabízí způsob jak ušetřit – stačí raději místo návštěvy pobočky využít přihlášení do Mojí Banky (tak zní oficiální název pro internetové bankovnictví KB) a můžete proti osobní návštěvě významně uspořit. Jak moc? Na to se nyní podíváme podrobněji.

Poplatky spojené s návštěvou poboček

Jak už tu padlo, Komerční banka obecně nepatří k institucím s nejnižšími poplatky. To je dáno i bohatou nabídkou jejích služeb oproti třeba jiným nízkonákladovým bankám jako Air Bank nebo Equabank, které často nabízejí jen běžné účty a půjčky. Za vedení přímého bankovnictví KB tak měsíčně zaplatíte 68 Kč (při jedné příchozí platbě jen 34 Kč, a za určitých podmínek může být dokonce zdarma). Ačkoliv příchozí platby jsou zdarma, za každou odchozí platbu včetně SIPA, inkasa a trvalých příkazů dáte pak 6 Kč. To není úplně špatné a jak vidíte, i KB banka byla nucena jít kvůli konkurenci s cenami dolů. Uvedené sazby však platí jen pokud využijete internetbanking MojeBanka a přihlásíte se do něj z domova – adresa je samozřejmě všem dobře známá mojebanka.cz.

Pokud se rozhodnete navštívit pobočku osobně, kromě samotné cesty s tím spojené Vás zde „přivítají“ oproti elektronickému bankovnictví i další výdaje. Například za každou odeslanou platbu (složenku) na pobočce zaplatíte 39 Kč (vs. 6 Kč přes internetbanking). Chcete si vybrat hotovost, protože například neradi platíte debetní kartou? Není problém – za poplatek 60 Kč. Jak tedy sami můžete vidět, využívání přímého bankovnictví KB oproti osobní návštěvě pobočky se významně vyplatí. Zde na našich stránkách proto hlavně starším konzervativnějším klientům ukazujeme jak je internetové bankovnictví důležité. Pokud stále chodíte na pobočku platit složenky, mohou se poplatky lehce vyšplhat až na stovky až tisíce korun ročně. To samé platí i pro výběr hotovosti. Naučit se přihlásit na přímé bankovnictví z domova a obecně pracovat počítačem je proto investice, která se vám několikanásob­ně vrátí.

Více než 400 poboček po celé ČR

Přesto jsou samozřejmě situace, kdy pouhé přihlášení přes internetbanking nestačí. Typicky například když chcete požádat o půjčku, spotřebitelský úvěr, hypotéku, sjednat účet, pojištění, atd. (i když v poslední době lze i tyto produkty často sjednat přes bankovnictví „Mojí Banky“ od KB online). Na oficiálních stránkách naleznete podrobnou mapu všech více než 400 poboček Komerční banky a po kliknutí na každou z nich se objeví i přesná otevírací doba a další kontaktní údaje.

Tagy: moje kb banka přihlášení