Internetové bankovnictví

Equabank poskytuje ke každému běžnému i spořícímu účtu moderní internetové bankovnictví, přes které pohodlně a z domova zařídíte vše potřebné. Pokud již účet máte, přihlásíte se do něj pohodlně na oficiální adrese equabanking.cz. Pro všechny nové i stávající klienty této banky jsme níže připravili jednoduchý a srozumitelný přehled všech jeho funkcí. Online přes internet si například zřídíte účet, vyřídíte půjčku nebo nastavíte bezpečnostní limity na vaší kartě.

Internetové bankovnictví Equabank

Banka poskytuje internetové bankovnictví pod názvem Equabanking a je dostupné jak ve verzi pro běžné klienty tak i pro firmy. Díky této službě tak máte možnost jednoduše spravovat své účty pohodlně od vašeho počítače. A jaké účty můžete prostřednictvím internetbankingu ovládat? Můžete mít přehled o vašich běžných účtech v Kč a cizích měnách, spořicích účtech, termínovaných vkladech, půjčkách, o platebních kartách a v současnosti se připravuje možnost sledovat i vaši hypotéku.

Účet s bankovnictvím založíte i z domova

Poskytnutí internetové služby Equabanking je vázané na zřízení běžného nebo spořicího účtu. Abyste mohli využívat internetbanking musíte si nejprve zařídit alespoň jeden z těchto účtů, ke kterému vám zařídí i internetbanking. Účet si můžete zařídit online na internetu, kde stačí vyplnit připravený formulář, na jeho základě banka zhotoví finální smlouvu, kterou vám doručí až domů pomocí kurýra. Zařídit jej můžete samozřejmě i na pobočce banky. Je poskytován všem osobám od 18-ti let. Všechny podrobnosti k založení účtů, včetně nabízených služeb a srovnání poplatků najdete také na oficiálních stránkách banky.

Ovládání vám Equa usnadní

Nemusíte se bát, že nebudete vědět jak se internetbanking ovládá. Equa bank pro usnadnění práce s internetovým bankovnictvím na svých internetových stránkách zveřejnila velmi povedený manuál a nalezne tam i videoukázky z aplikace. Demoverzi, ve které byste si mohli vyzkoušet fungování služby, však na stránkách nenajdete. Co se myslím bance velice povedlo je grafické provedení a uspořádání, díky kterému je ovládání velice intuitivní. Kromě tohoto Equabank nabízí i telefonní a mobilní bankovnictví, které lze snadno aktivovat pomocí internetbankingu a vy tak můžete využívat kterýkoliv z těchto kanálů.

Co všechno přes internet zvládnete zařídit?

Equabank poskytuje mnoho funkcí, které pro přehlednost rozdělila do několika lišt. Mezi tlačítka, na která byste měli klikat nejčastěji, patří lišta přehled, která vám nabízí rychlý přehled šesti posledních transakcí na účtu a seznam vašich účtů včetně čísla, jména, výše blokovaných prostředků, účetního a disponibilního zůstatku. U jednotlivých účtů si v internetovém bankovnictví můžete zobrazit také transakční historii nebo výpisy z účtu za celou historii. Všechny tyto informace jsou pro vás velice důležité z hlediska bezpečnosti, proto je dobré pravidelně tyto údaje sledovat a kontrolovat zda jsou v pořádku a v případě nějakých nesrovnalostí okamžitě kontaktovat banku.

Platíme přes internetbanking

Kromě toho, že máte možnost si kdykoliv zkontrolovat vaše účty budete asi nejčastěji u Equa bank využívat k zadávání plateb. K tomu vám slouží následující tři ikonky vedle přehledu: jednorázové platby, opakované platby a čekárna plateb. Díky těmto lištám můžete provádět jakékoliv jednorázové platby (tuzemské, zahraniční, europlatby nebo pouze převody mezi vašimi účty) a opakované platby (trvalý příkaz, SIPO, svolení k inkasu), můžete si také zobrazit přehled vašich trvalých plateb a kteroukoliv z plateb kdykoliv změnit nebo zrušit.

Pokud zadáváte nějakou platbu častěji, ale ne pravidelně můžete si v elektronickém bankovnictví Equabank vytvořit šablonu plateb, kterou pak jednoduše využijete jako jednorázovou platbu, nemusíte už ale vyplňovat všechny údaje. Čekárnu plateb můžete využít v případě, že zadáváte více plateb a nechcete každou zvlášť potvrzovat. Funkce „čekárna“ vám umožní to udělat najednou. Podrobnosti k platbám a s nimi spojeným poplatkům najedete také na úvodní stránce k Equabank.

Chcete si půjčit nebo raději spořit?

V případě, že jste si u Equa bank vzali nějakou půjčku, přes internetbanking o ní máte neustále přehled. K dispozici jsou vám údaje jako přehled půjček, její původní a aktuální výši, počet splátek, výše splátky a datum další splátky. Díky IB můžete také půjčky a spotřební úvěr vyřídit zcela online. Stačí navštívit sekci Equabanking a vybrat si, který úvěr by byl pro vás ten pravý.

Přes internet můžete žádat i o jiné produkty jako spořicí účet nebo termínovaný vklad, o kterých máte přehled na liště spoření. U termínovaných vkladů se dozvíte dobu trvání, název, úrokovou sazbu, vložené částky a informaci zda se jedná o termínovaný vklad jednorázový nebo revolvingový. U spořicího účtu si můžete zobrazit číslo, název, úrokovou sazbu či zůstatek. A už je zde nachystaná lišta hypotéky, která bude poskytovat informace o hypotéce, kterou u banky máte.

Správa platebních karet a nastavení bezpečnostních li­mitů

U Equa bank máte d dispozici také přehled vašich platebních karet s údaji o platnosti karty, typu a číslu karty, k jakému účtu je karta přiřazena a její stav. Z hlediska bezpečnosti je to další velice důležitá lišta. Můžete si zde zkontrolovat pět posledních transakcí a nezaúčtované transakce, které byly provedeny pomocí karty. Je dobré čas od času tyto operace prohlédnout, abyste měli jistotu, že vaše karta nebyla nijak zneužita, což se může stát i v případě, že ji máte stále u sebe.

Pro platby na internetu totiž potřebujete jen údaje, které jsou na ní napsány. Další užitečnou funkcí může být nastavení limitů ke kartě, které byste určitě měli mít nastaveny. U Equabank si můžete nastavit týdenní limit ke kartě (celkový, pro výběr z bankomatu, pro platby u obchodníka nebo na internetu). Samozřejmostí je i možnost změny PINu ke kartě, v případě jakýkoliv problému si zde můžete kartu i zablokovat. S tématem platebních karet úzce souvisí také bezpečnost a proto každému doporučujeme přečíst si také důležité desatero bezpečnosti bankovního uživatele.

Co dalšího Equabanking umí?

Equabank používá internetbanking i jako formu komunikace s vámi, proto zde máte ikonku zprávy, ve které naleznete zprávy, které vám banka poslala. Můžete si také nastavit zasílání SMS zpráv nebo emailů, o kterých bude řeč ještě později. K dispozici máte také nastavení, které vám slouží proto, abyste si mohli měnit vzhled IB jako názvy účtů, vytvoření kategorie plateb a také pro změnu vašich údajů jako heslo nebo e-mail. Po celou dobu máte také k dispozici tzv. info box, který slouží jako nápověda k jednotlivým polím. Na závěr již je vhodné odkázat k bezpečnému přihlášení na Vás účet u Equa Bank.

Tagy: equabank internetové bankovnictví