Hodnocení

Banka patří na našem trhu mezi ty menší a s velmi malou tradicí. A právě proto se snaží nalákat nové klienty zejména na svou politiku nízkých nebo vůbec žádných poplatků, čímž může vyniknout oproti zaběhlé konkurenci. Pokud tedy chcete levné internetové bankovnictví a vedení účtu, může být tahle banka ta pravá. Je nutné si ale uvědomit, že proto, abyste mohli využívat služeb zdarma, musíte také u banky ukládat peníze.

Malá banka, ale umí toho dost

Nevýhodou banky je velmi malý počet poboček, které jsou navíc jen ve velkých městech, takže pokud chcete využívat služeb na pobočce, není tohle správná volba. Banka sama se však prezentuje jako banka soustředící se především na elektronické bankovnictví. S tím souvisí služba internetbankingu, která je na malou banku poměrně dobře vytvořena. Ve službě můžete spravovat veškeré své běžné, spořicí účty, termínované vklady, půjčky, platební karty a nově to budou i hypotéky. Což je v podstatě nabídka všech produktů, která banka nabízí. Nenajdete zde třeba účty stavebního spoření nebo nástroje pro investování, protože je banka jednoduše vůbec nenabízí.

I po stránce zabezpečení si banka nevede špatně. Nabízí sice jen jednu možnost přihlašování do IB, zato mezi klienty nejoblíbenější, pomocí uživatelského čísla a hesla. Pro zvýšení bezpečnosti je doplňuje používáním mobilního klíče ve formě SMS. Poskytuje i další prvky zabezpečení, mezi nejdůležitější patří určitě potvrzování plateb SMS kódem, ale i možnost nastavení limitů ke kartě, změnu PINu, zasílání informačních SMS nebo e-mailů a další.

Pokud bychom měli shrnout její největší klady, je to banka, která se orientuje na internetové bankovnictví s vysokou úrovní a poskytuje základní služby za určitých podmínek zcela zdarma. Na druhou stranu má i své nevýhody, mezi které patří především její omezené množství poboček a také omezené množství bankovních produktů, které nabízí.