Hodnocení

Air Bank je nová, moderní banka, která se snaží nalákat nové klienty a tak poskytuje spoustu výhod a lákadel v podobě různých akcí jako je TOP3 garance, jednoduchý ceník a podobně. Sama banka hlásá, že se chce odlišit od ostatních bank a být blíž svým klientům, např. svojí jednoduchostí a přehledností. Otázkou však je jak dlouho jí to vydrží, pokud se podíváme např. na jejich obchodní podmínky, které měly na začátku 25 stran, dnes mají už stran 31 a jistě by se našly další příklady toho, že už vše tak jednoduché jako na začátku není.

Jednoduché ovládání účtu zvládne každý

Internetové bankovnictví Air Bank je poměrně jednoduché a to hlavně díky tomu, že v rámci něho můžete spravovat pouze běžný a spořicí účet, platební karty a úvěry, což je také kompletní nabídka produktů, které banka nyní nabízí. V rámci IB můžete tyto produkty jednoduše ovládat, výhodou je, že pokud nechcete, nemusíte pobočku banky vůbec navštívit, díky tomu, že přes IB provedete snad všechno, co byste provedli na pobočce kromě vkladu peněz do bankomatu, které se stává komplikované respektive drahé v případě, že pobočku banky nemáte ve své blízkosti.

Potěší i nízké poplatky

Velikým plusem pro Air Bank jsou její poplatky. Pokud budete využívat standardních služeb a vybírat peníze pouze z bankomatu Air Bank, nezaplatíte za svůj účet vůbec nic a navíc pokud budete aktivně platit kartou, můžete získat i zvýhodněné úročení stejně jako na spořicím účtu, což je oprati jiným bankám opravdu velkorysé.

Pokud vám stačí základní funkce a produkty, které Air Bank nabízí, je určitě vhodnou volbou vzhledem k tomu, že vás vyjde levně. Otázkou zde však zůstává, jestli si své podmínky a sazebník zachová i nadále. Pokud však chcete využívat i rozsáhlejší služby a další produkty, poohlédněte se po jiné bance.