Hodnocení

Raiffeisenbank patří mezi velké a stabilní banky, které fungují v mnoha zemích na světě a i u nás má poměrně dlouhou tradici. A přesně na tomto základu banka funguje, provozuje dostatečné množství kamenných poboček, které poslouží především konzervativním klientům, ale na druhou stranu se také orientuje na nové trendy, se kterými jsou spojeny především online služby. Internetbanking, který banka poskytuje, vám zaručí, že budete moci provádět veškeré operace, které od internetového bankovnictví očekáváte, ale rozhodně ne všechny, které jsou poskytovány některými jinými bankami. Výhodou však je větší portfolio produktů, které banka nabízí a s tím i spojená širší nabídka účtů, ke kterým máte v IB přístup. Mezi tyto účty patří: běžné a spořicí účty, termínované vklady, hypotéka, stavební spoření, pojištění, platební karty a majetkové účty.

Široká nabídka účtů u Raiffeisenbank

Počítejte ale s tím, že za vše patřičně zaplatíte, cenově výhodná se zdá spíše v momentě, kdy se chystáte využívat internetbanking častěji, v rámci poměrně vysokého poplatku máte totiž většinu potřebných služeb neomezeně zdarma a tak už se vaše výdaje za poplatky nebudou navyšovat, naopak v případě levnější varianty účtu budete platit úplně za vše včetně vedení platební karty, které bývá u většiny bank zdarma v rámci všech účtů. Poněkud nevšední je i poplatek za vedení účtu pro studenty, který u jiných bank také nenaleznete.

V Raiffeisenbank si ale zcela určitě dobře uvědomují stále stoupající oblibu nízkonákladových bank mezi lidmi a tak místo toho aby začali nabízet účet zdarma, rozhodli se založit rovnou novou nízkonákladovou banku ZUNO, která je takovou „sestrou“ Raiffeisenbank u nás. Klient, který se rozhodne, že nechce nebo nepotřebuje využívat služeb klasické banky, může přejít k nízkonákladové bance a přitom vlastně zůstat u stejné společnosti.

Tagy: www.rb.cz vstup na účet