Pobočky

Raiffeisenbank se počtem svých poboček řadí spíše ke středně velkým bankám v Česku. Její klienti mohou v současnosti využívat více než 130 obchodních míst s logem Raiffeisen a asi 150 vlastních bankomatů. To sice není tolik, kolik má třeba Česká spořitelna (více než 650 míst) nebo Poštovní spořitelna (svůj účet můžete spravovat na 3000 pobočkách České pošty), ale drtivá většina zákazníků i tak pobočku Raiffeisenbank ve svém městě najde. Jak můžete vidět v přiložené mapce níže, pobočky jsou strategicky rozmístěny tak, že je najdete v každém menším okresním městě. Do své banky to tak nikdy nebudete mít příliš daleko. V následujícím odkazu si v mapě kontaktních míst můžete vyhledat svou nejbližší pobočku nebo bankomat. Banka se však místo dalšího navyšování počtu svých poboček rozhodla raději zaměřit na zdokonalování svého internetového bankovnictví, cizím slovem nazývaného také jako internetbanking. V dnešní době totiž nemá ve většině případů na pobočku smysl vůbec chodit. Stačí jen vstoupit na svůj účet přes internetové bankovnictví RB a ihned si zařídíte vše potřebné. Jaké má vzdálené ovládání své účtu výhody a co vše přes internet zvládnete zařídit?

Na pobočky většinou už není nutné chodit

Největší výhody internetového bankovnictví jsou každému hned jasné – pohodlí a rychlost. Co si však málokdo uvědomuje je i cena. Provoz kamenných poboček a mzdy jejich pracovníků něco stojí a tato cena se musí zákonitě přenést i na jejich zákazníky. S tím Raiffeisenbank nemůže nic udělat, i kdyby chtěla. Uveďme si zde několik příkladů ze sazebníku poplatků. Za každou odchozí platbu ze svého účtu zadanou přes internetbanking RB nezaplatíte ani korunu. Ta samá odchozí platba zadaná složenkou na pobočce však vyjde na 50 Kč. Dále zřízení trvalého příkazu, inkasa či SIPA máte přes přímé internetové bankovnictví opět zdarma (respektive v ceně poplatku za vedení účtu). Ten samý úkon vás však na pobočce vyjde opět na 50 Kč. Co se týče výběru hotovosti na pobočkách (důchod, výplata, atd.), máte u Raiffeisenbank vždy jeden výběr v měsíci zdarma. Za další výběry však již dáte 60 Kč.

Jak sami můžete vidět, je na zvážení zda místo návštěvy pobočky nevyužít raději přihlášení přes internetbanking. Je však pravdou, že v některých méně častých případech se bez návštěvy některé z poboček RB zkrátka neobejdete. Obecně to jsou případy, kdy se jedná o velké částky peněz – zřízení hypotéky, životního pojištění, půjčky a spotřební úvěry, penzijní pojištění, investiční služby, poradenství, správa firemních financí, atd. V takových případech skutečně do banky musíte osobně a zcela samozřejmě žádné poplatky navíc za svoji osobní návštěvu nezaplatíte. Co se ale běžné a každodenní administrativy svého účtu týče, tam uděláte lépe využijete-li internetového bankovnictví.

Tagy: www.rb.cz vstup na účet