Poplatky

Banka nepatří mezi tzv. nízkonákladové banky a tomu odpovídá i její sazebník, za vedení účtu si tak vždy zaplatíte, i když i tato banka nabízí za určitých podmínek účet zdarma. Raiffeisenbank nabízí svůj běžný účet pod názvem eKonto, které rozlišuje ve formě KOMPLET, MINI a STUDENT, zajímavostí však je, že na rozdíl od ostatních bank si RB nechá zaplatit měsíční poplatek i za studentský účet a to sníženou sazbu 49 Kč/měsíc.

Účet eKonto KOMPLET využijete spíše v případě, že jste aktivním klientem, který provádí více operací. Za vedení účtu si banka účtuje měsíční poplatek 129 Kč, v případě, že jste aktivním klientem, tj. máte kreditní obrat na účtu alespoň 15 000 Kč za měsíc a alespoň 3 odchozí platby z účtu. Pokud byste některou z těchto podmínek nesplnili, na výpisu z účtu objevíte poplatek 250 Kč. V rámci tohoto poplatku však získáváte kromě vedení účtu také přímé bankovnictví, jednu bezkontaktní nálepku nebo bezkontaktní elektronickou kartu Debit MasterCard BASIC, s kterou však nelze provádět platby na internetu a bezkontaktní embosovanou kartu Debit MasterCard STANDARD a k tomu výběry ze všech bankomatů, jak RB, tak cizích bank a dokonce i výběry v zahraničí. Pokud budete zadávat jakoukoliv platbu (jednorázovou, trvalý příkaz, inkaso, SIPO) vše máte zdarma stejně jako všechny příchozí platby.

Jeden účet u Raiffeisenbank ve třech variantách

Pokud víte, že využíváte váš účet jen minimálně, je pro vás výhodnější účet eKonto MINI, který můžete získat i zdarma, za předpokladu, že splníte stejné podmínky jako u předchozího účtu, jinak za něj zaplatíte 169 Kč. V rámci tohoto konta však kromě samotného vedení účtu získáte pouze přímé bankovnictví. Za vše ostatní si zaplatíte a to včetně platební karty, za kterou zaplatíte 65 Kč/měsíc, ale také za výběry z bankomatů, příchozí a odchozí platby, trvalý příkaz, inkaso a SIPO. Pokud tedy víte, že podmínky pro získání účtu zdarma nesplníte, velmi dobře zvažte, jestli se vám takový účet vyplatí, když jen poplatek 169 Kč za účet a 65 Kč za platební kartu, kterou využíváte zcela určitě, vyjde na 230 Kč a stále si musíte úplně za vše zaplatit.

Pokud můžete, určitě se vyhněte zadávání příkazů na pobočce, jeden příkaz vás totiž vyjde na 50 Kč (u MINI dokonce 60 Kč), stejný poplatek, tedy 50 Kč zaplatíte i za zřízení nebo změnu trvalého příkazu, inkasa a SIPO. O něco lépe na tom pak jsou platby provedené prostřednictvím telefonu, kde je poplatek 15 Kč (pro jednorázovou platbu u MINI je to 25 Kč), i přes to je to pořád více než zaplatíte za platby v internetbankingu.

Běžné úkony internetového bankovnictví:

Poplatky spojené s platební kartou:

Poplatky za zasílání SMS:

Ostatní služby:

Tagy: rb cz internetové bankovnictví