Pobočky

Pokud patříte k více než dvěma miliónům klientů Poštovní spořitelny a potřebujete si zrovna zajít na pobočku, máme pro vás dobrou zprávu. Žádná jiná banka v ČR nenabízí větší počet poboček než právě Poštovní spořitelna. Tu totiž najdete na více než 3200 pobočkách České pošty a k tomu banka ještě provozuje téměř 80 vlastních poboček, které nesou název Éra finanční centra (označení Era nese také většina finančních produktů PS či třeba její internetbanking). Níže si můžete prohlédnout podrobnou mapku a na oficiálních stránkách pak najdete kompletní seznam poboček. Jak můžete vidět, Poštovní spořitelnu skutečně najdete snad v každé vesnici a tato hustá síť poboček je i důvodem, proč tuto banku vyhledávají zejména klienti z venkova a menších měst.

Především ti totiž ocení možnost, že na pobočkách České pošty si mohou lehce vybírat peníze ze svého běžného účtu, sjednat spořící účet Červené konto či dokonce si vyřídit půjčku či založit stavební spoření. Ne vše ale zařídíte na Poště – a právě z tohoto důvodu jsou tu ještě Era finanční centra. Některé produkty, jako jsou třeba hypotéky nebo životní pojištění, kde se jedná často o stotisícové či miliónové částky je možnost sjednat pouze prostřednictvím těchto center. A nebo je zde ještě třetí, často i nejjednodušší možnost – přihlásit se na svůj účet pomocí internetového bankovnictví Erasvet.

Za platby na pobočce si připlatíte

Ačkoliv hustá síť poboček je pro Poštovní spořitelnu jistě plus, nejrychlejší a také nejlevnější bude, pokud k vyřízení a obsluze svého účtu využijete přihlášení přes internetbanking. To nese název Era Portál a online z domova přes něj vyřídíte naprosto vše – odešlete tuzemskou platbu, zřídíte si trvalý příkaz či povolíte inkaso. Přes elektronické bankovnictví můžete také změnit limity na platební kartě či zcela zablokovat platby přes internet, což je z hlediska bezpečnosti velmi důležité. Také přes něj kdykoliv máte možnost vidět co, se s vaším účtem právě děje, jaký je zůstatek, atd. což opět přispívá k vyšší bezpečnosti vašich peněz.

Tím nejpádnějším argumentem, proč ale využívat internetové bankovnictví je bezesporu cena. Pokud se podíváme do sazebníku poplatků, zjistíme, že zatímco za odchozí platbu zadanou s využitím přihlášení přes internetbanking zaplatíte 2 Kč, ten samý pokyn zadaný na pobočce vyjde nejlevněji na 8 Kč – a to jen když se obsloužíte samo pomocí karty. Pohodlnější zadání přímo u pracovnice vyjde dokonce na 25 Kč (a přesto většina lidí využívá právě to). Podobné je to i u ostatních platebních operací. Pokud si zajdete na pobočku vybrat hotovost, místo toho, abyste využili bankomat, zaplatíte 35 Kč (vs. zdarma z bankomatu) a jestli si stále necháváte poštou posílat měsíční výpis z účtu za 13 Kč, vezte, že s využitím elektronického výpisu to můžete mít zdarma. Zkuste proto využít internetové aplikace Era Portálu a zjistěte, jestli to, proč jste chtěli zajít na pobočku, nelze náhodou provést levněji přes zmiňovaný internetbanking. U některých produktů se skutečně bez návštěvy některé z poboček neobejdete, proto přikládáme podrobnou mapu všech obchodních míst Poštovní spořitelny. Většinu náležitostí však již dnes vyřídíte online.

Tagy: éra přihlášení