Poplatky

Stejně tak jako ČSOB nepatří mezi banky s nízkými poplatky, Poštovní spořitelna si za své služby nechává také dobře zaplatit. Banka poskytuje tři základní běžné účty: Era osobní účet, Era online účet a Era první konto, který je určen dětem od narození do 18-ti let. V rámci osobního účtu je poskytován účet zdarma pro osoby ve věku 10 – 26 let a za zvýhodněnou cenu je i pro osoby ve starobním či invalidním důchodu.

Který účet u Poštovní spořitelny vybrat?

Era osobní účet si můžete pořídit za měsíční poplatek 34 Kč, v případě, že provedete alespoň jednu platbu, získáte bonus 8 Kč, cena za vedení účtu je tak 26 Kč. V rámci tohoto poplatku získáte zdarma vedení elektronického bankovnictví, všechny příchozí platby, vydání bezkontaktní platební karty Debit MasterCard. Za vše ostatní si musíte zaplatit. Pokud budete využívat internetbanking určitě ušetříte, např. trvalý příkaz vyjde v IB na 2 Kč stejně jako v telebankingu, ale na poště či finančním centru vyjde na 8 Kč, u odchozí platby je tento rozdíl ještě větší, v IB a telebankingu zaplatíte 2 KČ, na pobočce 25 Kč, jedině kde rozdíl nepoznáte je inkaso a SIPO, kde je stanoven jednotný poplatek 8 Kč. Výhody můžete čerpat, v případě, že se zapojíte do akce Era spolu, které má dvě varianty fungující na principu sdružování několika účtů a může vám zajistit např. zdarma platební kartu pro disponenta, platby v rámci skupiny a další.

Era online účet je poskytován zdarma za podmínky, že máte průměrný měsíční zůstatek na účtu 15 000 Kč, jinak je vám naúčtován měsíční poplatek 50 Kč. V rámci tohoto účtu máte zdarma vedení elektronického bankovnictví, vydání a vedení bezkontaktní platební karty Debit MasterCard a neomezený počet výběrů z bankomatů ČSOB a Ery. Zdarma máte také všechny příchozí a odchozí platby zadané přes internetbanking. Ostatní služby jsou zpoplatněny. Výhody, které v sobě online účet skrývá, vyvažují vyšší poplatky za platby ve finančních centrech či na poště, např. odchozí platba je v IB zdarma, ale v telebankingu vás vyjde na 10 Kč a na pobočce dokonce na 100 Kč, trvalý příkaz je v IB také zdarma, v telebankigu stojí 10 Kč a na pobočkách 8 Kč, SIPO a inkasa pak máte všude zadarmo.

Běžné úkony internetového bankovnictví:

Poplatky spojené s platební kartou:

Poplatky za zasílání SMS:

Ostatní služby:

Tagy: erasvet internetové bankovnictví, éra přihlášení