Erasvet internetové bankovnictví

Poštovní spořitelna postupně zcela mění název svůj i svých služeb a přechází na označení „Era“. Internetbanking Poštovní spořitelny tak najdete na oficiální internetové adrese https://muj.erasvet.cz/prihlaseni, kde se i můžete ke svému účtu rovnou přihlásit. Celé bankovnictví prošlo v poslední době značnou obměnou a proto bychom vás rádi v dnešním článku s jeho novou podobnou blíže seznámili a blíže si i rozebereme některé jeho nejzajímavější nové funkce.

Internetové bankovnictví Erasvet.cz

Banka v současnosti poskytuje v nově službu internetového bankovnictví pod názvem Era portál, který začala nabízet v druhé polovině roku 2013. Před tím poskytovala internetbanking pod názvy Erasvet a Max PS. Po přihlášení do Era portálu totiž zůstává zachována možnost přepnout si do původní verze internetbankingu. Od 1. listopadu je však možné přihlásit se jedině do Era portálu a až v něm si eventuálně přepnout do původní verze. Nejedná se tedy o pouhou změnu názvu, ale o vznik zcela nové aplikace, která má vyhovovat novým požadavkům, které z technických důvodů nebylo možné začlenit do původní verze. Díky Era portálu máte nyní možnost sledovat vaše běžné a spořicí účty, ale také úvěry nebo hypotéku.

Jak si internetové bankovnictví Poštovní spořitelny založít?

Službu Era portál banka poskytuje na základě podpisu smlouvy o Elektronickém bankovnictví a Elektronické komunikaci Poštovní spořitelny. Smlouvu je možné sjednat ve finančním centru Eravět, na poště nebo telefonicky. Můžete ji podepsat i samostatně a potřebné účty si pak třeba objednat právě z Era portálu. Osobní účet, ke kterému je internetbanking poskytován lze zřídit již od 10 let, do 18-ti let jsou však některé funkce omezené.

Jak můžete svůj účet přes internet ovládat?

Na internetových stránkách máte k dispozici demoverzi, která je ve formě jakéhosi videa. Vy tak máte jen omezenou možnost vyzkoušet si práci s internetban­kingem, ale pro představu určitě stačí. K dispozici máte také nápovědu Era portálu, která se věnuje především změnám a nejčastějším dotazům k přechodu mezi jednotlivými bankovnictvími. Ucelený manuál zde však není. Kromě elektronického bankovnictví můžete využít i mobilní bankovnictví Erasvet, telefonní bankovnictví a smartbanking.

Co všechno Era Portál umí?

Díky Era portálu si můžete kdykoliv zobrazit informace o svých účtech (název, majitel, číslo, zůstatky, úroková sazba a další). V případě, že jste si daný účet zřídili v Era portálu, můžete také měnit některá jeho nastavení nebo ho úplně zrušit. Máte také neustále přehled o provedených transakcích či výpisy z účtu, které byste měli pravidelně kontrolovat, tak abyste měli jistotu, že všechny vaše platby a poplatky za služby, byly správně zaúčtovány a vy jste neplatili nic, co byste neměli. Podrobnější informace o dalších méně častých funkcích pak najdete v části internetového bankovnictví přímo na stránkách banky.

Přehlednější správa vašich financí

Novinkou a jeden z důvodů ke vzniku nového Era portálu je funkce Era osobní finance, která vám umožní rozdělit své výdaje do různých kategorií jako provoz domácnosti, auto a další dle vaší volby. Můžete si zde roztřídit nejen své platby přes internetbanking, ale také platby v hotovosti nebo platby z účtu u jiných bank, tak abyste si udělali ucelenou představu o všech svých financích. Aplikace je schopná většinu příkazů sama zařadit do správných kategorií, ty které nezařadí, si jednoduše roztřídíte. Máte tak přehled o všech svých příjmech a výdajích, které jsou rozděleny do kategorií a přehledně znázorněny v grafech či tabulkách.

Zadávání plateb přes internetbanking

Základní funkcí internetového bankovnictví Erasvet.cz je bezpochyby zadávání plateb. V přímém bankovnictví máte možnost zadávat jednorázový příkaz k úhradě, převod mezi účty, trvalý příkaz, svolení k inkasu či si dobít kredit na mobilu. K dispozici máte přehled vašich trvalých příkazů a inkas nebo příkazy čekající na zpracování.

Další užitečné funkce elektronického bankovnictví

V Era portálu si můžete požádat o řadu produktů, které banka nabízí, bez toho aniž byste museli chodit na pobočku, např. Online účet, Červené konto (spořicí účet), půjčku na bydlení a další. Více se těmto produktům věnujeme na úvodní stránce k Poštovní spořitelně a jejímu Era portálu. K dispozici máte také zprávy z banky tzv. Era schránku, kterou banka používá pro komunikaci s vámi, zpřístupněné zde máte ale také veškeré smlouvy, které jste uzavřeli prostřednictvím Era portálu. Můžete si změnit některé osobní údaje jako uživatelské jméno, heslo či kontaktní adresu.

Některá funkce, která byly přístupné v minulé verzi nejsou dostupné v Era portálu, proto máte stále možnost přepnout si do starší verze aplikace Erasvět. Funkce v Era portálu jsou stále doplňovány, banka však nechce stanovit žádné datum, kdy by mělo být nové internetové bankovnictví zcela funkční. Od 1. 11. 2013 je však možné se přihlásit pouze pomocí Era portálu a až zde případně přejít do původní verze Era světa.

Era portál postupně stávající aplikaci zcela nahradí

Pokud potřebujete, je v současnosti možné se překliknout i do původní verze, např. pro změnu limitů k vaší platební kartě. Původní verze má naopak funkcí dostatek a je jednoduché ji popsat, protože je prakticky identická jako elektronické bankovnictví od ČSOB, o kterém se dočtete v naší recenzi také. Díky tomu se také rozšiřuje paleta účtů, které jste schopni ovládat přes internetbanking o účty v podílových fondech, platební karty či penzijní připojištění. Postupem času však bude původní bankovnictví postupně odpojováno a Era Portál se stane jediným způsobem správy vašich prostředků u Poštovní spořitelny.

Tagy: erasvet internetové bankovnictví, erasvet.cz změny-elb, éra přihlášení, éra recenze, era portál