Max Internetbanking

Internetbanking Poštovní spořitelny s název PS Max fungoval od roku 2003 až do roku 2011 a patřil tak k vůbec nejdéle fungujícím internetovým bankovnictvím v ČR. Svou přehledností a jednoduchostí ovládání se také řadil u klientů k nejoblíbenějším. Jelikož ale vývoj jde neustále dopředu a nová doba si žádá čerstvý přístup a nové funkce, byl původní internetbanking PS Max na konci roku 2011 zrušen a nahrazen zbrusu novým přímým bankovnictví s názvem Éra portál.

Přihlášení na Max Internetbanking Poštovní spořitelny

Přihlásit se do něj můžete na internetové adrese https://muj.erasvet.cz/prihlaseni a to pomocí stávajícího uživatelského jména a hesla. Pokud jste byli zvyklí na práci v původním bankovnictví Max PS, nebudete mít problém se ihned zorientovat i po přihlášení do nového Era portálu. Oproti předchozí verzi nabídne tento nový internebanking Poštovní spořitelny ještě přehlednější vzhled a řadu zbrusu nových funkcí.

Internetové bankovnictví dostanete ke vše běžným účtům

Stejně jako přes původní PS Max, můžete i v novém bankovnictví spravovat své běžné i spořící účty. Ať už si z produktů, které Poštovní spořitelna nabízí, vyberete Éra Červené konto, Éra První kont, či Era osobní účet, přes internetbanking máte o svých účtech online přehled 24 hodin denně. Po přihlášení můžete zadávat domácí i zahraniční platby, kontrolovat útraty na podřízených platebních kartách nebo podat žádost o další produkty Poštovní spořitelny.

Půjčky, spoření i pojištění vyřídíte přes internet

Přístup na svůj účet máte kdykoliv a kdekoliv. Nový Éra Portál navíc původní internetbanking PS Max obohatil o řadu nových funkcí. Tou nejdůležitější je možnost zřízení většiny produktů online od počítače. Zatímco dříve jste museli kvůli každému podpisu ihned na některou z poboček Poštovní spořitelny, nyní většinu žádostí vyřídíte čistě přes internet a v těch případech, kdy je podpis opravdu nutný, vám kurýr doveze smlouvu osobně až do domu. Abyste však této výhody mohli využívat, je nutné s Poštovní spořitelnou podepsat na pobočce novou smlouvu. Více se o nových funkcích přímého bankovnictví dozvíte také v sekci internetového bankovnictví Erasvet.cz.

S přechodem je spojená volba nového hesla

S přechodem na nové elektronické bankovnictví je však spojena i řada nutných leč trochu nepříjemných změn. Pro přihlášení a vstup na svůj účet již například nevystačíte s svým dosud platným identifikačním číslem a PINem. Při prvním přihlášení přes nový internetbanking vás systém vybídne k volbě nového uživatelské jména a hesla, které budete pro příště používat.

Aplikace schválí jen dostatečně bezpečné heslo

Za uživatelské jméno si můžete vybrat stávající identifikační číslo, které pro přístup na internetbanking PS Max využíváte doposud nebo zvolit přihlašovací jméno zcela jiné. Daleko důležitější je ale volba správného hesla. Zde si již s PINem nevystačíte, neboť nové bankovnictví Poštovní spořitelny vyžaduje více bezpečné a odolné heslo, které musí obsahovat malá i velké písmena a alespoň jednu číslici.

Rozumným doporučením také je, aby zvolené heslo mělo co nejmenší souvislost s vaší osobou a nedalo se lehce uhodnout. Ke změně dochází také na poli mobilních aplikací – původní Max Phone PS a Max Homebanking PS vystřídá nyní zbrusu nová a jednotná aplikace Erasvet Smartbanking.

Tagy: erasvet internetové bankovnictví