Pobočky

mBank se v roce 2007 stala vůbec první tzv. nízkonákladovou online bankou v Česku, která ve své době nabídla doslova revoluci na poli bankovních služeb – běžný účet úplně bez poplatků a zcela zdarma. Během let ji v tomto následovaly i další banky jako např. FioBank, Equa Bank, Zuno Bank, Air Bank a další. Dnes už je běžný účet bez poplatků zcela samozřejmostí a to si dokonce uvědomují i tak konzervativní banky jako např. Česká spořitelna nebo Komerční banka, které též byly nuceny svou poplatkovou politiku přehodnotit. Nic však není zadarmo a nejlépe je to vidět právě na kamenných pobočkách těchto bank. Zmiňovaná Česká spořitelna nebo Komerční banka mají stovky poboček po celé ČR, kdyžto u nových nízkonákladových bank je situace zcela odlišná.

mBanka spoléhá především na své internetové bankovnictví a ovládání účtu přes telefon pomocí tzv. mLinky. Jak můžete vidět na mapce níže, „plnohodnotných“ poboček je jen několik a to pouze v 7-mi největších městech. Síť obchodních míst dále doplňuje ještě desítka tzv. mKiosků, které se nacházejí hlavně ve velkých obchodních centrech. Nejedná se o nic jiného než o samoobslužný terminál, vlastně počítač, přes který se přihlásíte na svůj internetbanking a během nakupování tak vyřídíte vše potřebné. Mohlo by se zdát, že absence rozsáhlejší sítě poboček může pro klienty banky představovat handicap, ale jak si hned ukážeme rozhodně tomu tak není.

Výhody internetu oproti návštěvě poboček

Není totiž téměř nic, co byste přes internetbanking mBank nezařídili. Stačí jen využít přihlášení ke svému účtu a hned můžete přijímat i odesílat domácí či zahraniční platby, nastavit SIPO, inkaso nebo trvalý příkaz či kontrolovat útratu na platební kartě. Přes internetbanking si i převedete prostředky na spořící účet či aktivujete úrazové či cestovní pojištění. Banka navíc nedávno spustila úplně nové internetové bankovnictví s řadou nových originálních funkcí jako posílání peněz přes Facebook, pomocí SMS a to i lidem, kteří nemají účet vedený u mBank. Internet banking mBank tak zůstává jasnou dominantou a hlavním nástrojem, který doporučujeme ke správě vašeho mKonta využívat. Pokud nahlédnete do sazebníku poplatků, zjistíte, že veškeré běžné úkony zadané pomocí internetu jsou u mBanky zcela zdarma.

Není téměř nic, co byste přes internetové bankovnictví nedokázali zařídit a byli tak nuceni zajít osobně na pobočku. Pár věcí se ale přeci jen najde a tím jsou hlavně úvěry a hypotéky. Pokud jste stávající klient a banka vás zná (rozuměj, ví kolik jsou vaše měsíční příjmy) můžete vyřídit i půjčky plně online – u sum vyšší než 100 000 Kč je však nutný souhlas manželky a zde už se bez návštěvy pobočky neobejdete. Kreditní kartu si též ke svému m Kontu sjednáte online, ale u hypoték všeho druhu už musíte na pobočku osobně vždy. Mapa poboček a samoobslužných kiosků mBank.

Tagy: mbank přihlášení k účtu