Hodnocení

mBank je banka, která se soustředí na poskytování internetového bankovnictví. Oproti trojici bank Equa bank, Air bank a Zuno, které jsou všechny zaměřené právě na internetové bankovnictví, má mBank výhodu v tom, že se na českém trhu objevila o několik dříve a tak má dnes podstatně více klientů než zmiňované banky.

V případě, že nelpíte na osobních návštěvách banky a preferuje spíše pohodlí, které poskytuje internetbanking, může být mBank správnou volbou. A to i díky tomu, že poskytuje vedení účtu a základní služby v rámci IB zcela zdarma a to dokonce bez dalších podmínek. Vy tak nemusíte zoufat, že nemáte na účtu dostatek peněz nebo, že jste neprovedli stanovený počet transakcí, protože poplatek za vedení účtu ve výpisu za minulý měsíc určitě nenajdete.

Má své pro i proti

Díky internetbankingu můžete sledovat a případně provádět operace se všemi účty, které u banky máte. Mezi produkty, které banka nabízí, patří účty běžné, spořicí, termínované vklady, úvěry, hypotéky a platební karty a přesně stejný rozsah produktů můžete spravovat pomocí IB. Účet stavebního spoření nebo investice, banka neposkytuje a vy je tak logicky nenajdete ani v internetbankingu.

Jako nevýhodu lze pak spatřovat především velmi malý počet poboček a mKiosků, které banka poskytuje. V případě, že jste zvyklí chodit na pobočku, mBank vás určitě neuspokojí i přes to, že máte třeba pobočku poblíž svého bydliště či práce. Služby na pobočkách jsou totiž omezené a tak i takové operace jako je vklad nebo výběr hotovosti na pobočce, nebudete moci provést.

Pokud bychom měli banku zhodnotit jednou větou, je to banka poskytující běžnému klientovi standardní internetové bankovnictví zcela zdarma nebo za minimální poplatky, ale s omezenou možností kontaktu na pobočce.

Tagy: mbanka internetové bankovnictví