Přihlášení na účet

V dnešním článku si podrobně ukážeme, jak se bezpečně přihlásit do elektronického bankovnictví České spořitelny, které nese název Servis24 a najdete ho na internetové adrese https://www.servis24.cz/. Dozvíte se, jaké heslo zvolit i co dělat v případě, že své přihlašovací údaje zapomenete či svůj internetbanking nedopatřením zablokujete. Probrána bude také možnost přihlášení pomoci klientského certifikátů, která patří z hlediska bezpečnosti k těm nejlepším.

Přihlášení na účet Servis24

Do internetového bankovnictví České spořitelny se můžete přihlásit dvěma způsoby – tím nejčastějším, který využívá a dobře zná většina z nás, je přihlášení pomocí uživatelského jména a hesla. To lze ještě doplnit případným zasíláním SMS zprávy při každém přihlášení na účet a tím bezpečnost celého procesu dále zvýšit. Druhou možností je pak identifikace pomocí klientského certifikátu. Tu však využívá jen velmi málo lidí (viz. dále).

Jak na přihlášení do internetového bankovnictví ČS

V případě, že jste k přihlášení na účet jako většina klientů zvolili první možnost, dostanete již na pobočce, na tzv. Protokolu o zřízení uživatele, klientské číslo. Následně během několika dnů obdržíte od banky poštou ještě heslo pro telebanking. Tyto dva údaje vepište během prvního přihlášení do úvodního formuláře na stránce banky. V případě, že jste při zakládání zvolili z důvodu zvýšení bezpečnosti i zasílání přihlašovacích SMS, vyplňte i toto pole pomocí kódu, který obdržíte na mobil.

Následně by se Vám měla zobrazit tabulka, do které zadáte ještě osmimístný bezpečnostní kód, který najdete ve stejném dopise jako heslo do telebankingu. Tento dopis si pečlivě uschovejte. Údaje budou v budoucnu sloužit pro přihlášení do telefonní samoobsluhy. Nyní už můžeme přistoupit ke zvolení vlastního internetbankin­gového hesla, kterým se budete moci na účet služby Servis24 přihlásit. Další podrobnosti o založení najdete v našem článku o internetovém bankovnictví České spořitelny.

Přihlášení na účet Servis24 od České spořitelny

Pro přihlášení na účet Servis24 na oficiálních stránkách banky klikněte na obrázek. Detailní postup včetně rad pro maximální bezpečnost je popsán v textu.

Jaké heslo si zvolit

Takové heslo musí obsahovat alespoň dvě číslice a dvě písmena, musí mít minimálně 8 a maximálně 30 znaků. Nesmí obsahovat mezery, diakritiku a některé další znaky, rozlišují se malá a velká písmena. Heslo si můžete zvolit sami, ale klientské číslo je nutné pečlivě uschovat – to si změnit u České spořitelny nejde. SERVIS24 sice nevyžaduje po čase změnu hesla, ale doporučujeme ji. Nyní již budete po zadání hesla přihlášeni ke službě. Při dalším přihlašování již vyplňuje pouze klientské číslo a zvolené heslo, volitelně pak ještě kód přihlašovací SMS. Další užitečné rady ohledně bezpečnosti najdete v našem článku bezpečný vstup na účet.

Zablokovaný internetbanking či zapomenuté přihlašovací údaje

Pokud je heslo zadáno 3× po sobě špatně dojde k zablokování účtu, pro odblokování internetového bankovnictví je nutné znát klientské číslo, bezpečnostní kód a heslo pro telebanking pro odblokování pomocí telefonu, v případě odblokování na internetu je potřeba klientské číslo, bezpečnostní kód a SMS, kterou klient obdrží na svůj mobilní telefon. V momentě, kdy nemá aktivovány přihlašovací SMS, bude taktéž potřebovat heslo pro telebanking. Stejný postup platí i pro případ zapomenutého hesla. Zasílání přihlašovacích SMS lze nastavit v internetovém bankovnictví Servis24 nebo na pobočce banky.

Jak se přihlásit pomocí klientského certifikátu

Druhou možností jak je možné se do internetbankingu přihlašovat, je pomocí tzv. klientského certifikátu. Laicky řečeno, jedná se o čipovou kartu (vypadá stejně jako ta platební), na které je nahraný právě zmiňovaný klientský certifikát. Při každém přihlášení pak kartu zasuneme do čtečky karet, kterou dostaneme od banky a pomocí PIN kódu k této kartě se přihlásíte do bankovnictví.

Tento způsob přihlášení na účet Servis24 využívá ale jen naprosté minimum klientů a při dodržování všech bezpečnostních zásad, které zmiňujeme níže, není podle našeho názoru pro běžného člověka nutné, tento způsob přihlášení využívat. Internetbanking České spořitelny je při správném používání dobře zabezpečené i bez klientského certifikátu.

Tagy: servis24 přihlášení na účet, servis24 vstup na osobní účet, česká spořitelna servis 24 vstup na účet