Vstup na účet

V tomto textu, který volně navazuje na předchozí článek, si ukážeme další podrobnosti ke vstupu na účet u bankovní služby Servis 24, která je klientům k dispozici na oficiálních stránkách České spořitelny na adrese csas.cz. Podrobně se zaměříme především na bezpečnost samotného přihlášení a možné způsoby, jak ochránit svůj účet. Zvláštní pozornost bude věnována ochraně platebních karet, které dnes tvoří hlavní kanál, kterým ke zcizování prostředků dochází.

Vstup na účet Servis24

Po vstupu na účet Servis24 probíhá ověřování a schvalování zadaných transakcí probíhá u České spořitelny nejčastěji formou tzv. autorizačních SMS,které přijdou na váš mobilní telefon. To je zvykem i u ostatních bankovních institucí. Důležité je vědět, že první aktivaci a deaktivaci těchto autorizačních SMS, stejně jako volbu telefonního čísla, na které vám budou tyto SMS následně chodit, je možné provést pouze na některé z poboček ČS.

V SMS zprávě Vám pak vždy při zadání transakce přijde na vybrané číslo kód, který je nutný v aplikaci SERVIS 24 zadat, aby k provedení transakce došlo. Tento kód je platný 60 minut a stane se neplatným v případě, že přejdete v internetovém bankovnictví na jinou obrazovku. Pokud byste si nechali zaslat 5 těchto autorizačních SMS, které byste ale nepoužili, dojde asi na 60 minut k jejich úplnému zablokování a vstup na účet nebude po tuto dobu možný. Pokud byste si chtěli kdykoliv změnit číslo svého mobilního telefonu, na které jsou tytu SMS odesílány, neobejdete se bez návštěvy pobočky.

Vstup na účet Servis24 České spořitelny

Kliknutím provedete vstup na účet Servis24 na oficiálních stránkách České spořitelny

Nastavení limitů je základ

Jedním z nejdůležitějších bezpečnostních nástrojů internetového bankovnictvím České spořitelny je nastavení limitů – jak pro všechny transakce v rámci služby SERVIS 24, tak i pro platební a kreditní karty vydané touto institucí. Od banky má každý zákazník předem nastavenou maximální částku, kterou lze pomocí internetbankingu v jednom dni převést. Její výše činí 200 000 Kč a pokud potřebujete někam poslat v jednom dni vyšší částku, musíte osobně na pobočku. Tento limit si ale můžete, jak již bylo řečeno, libovolně snížit a to vstupem na svůj účet pomocí internetového bankovnictví.

Správa platebních karet přes SERVIS24

Možná ještě důležitějším prvkem je omezit maximální výši transakcí na platebních kartách. Ty totiž nosíme stále s sebou, a proto jsou na zcizení nejnáchylnější. Pokud si myslíte, že jsou chráněny PINem a díky tomu nemůžete o své peníze přijít, je to jen částečná pravda. K platbám na internetu totiž stačí znát jen údaje vytištěné na samotné kartě. Naštěstí i na to existuje v internetbankingu řešení. Limity na kartě dělí internetbanking Servis24 na 3 kategorie – limity při výběru z bankomatu, při platbách u obchodníků a pro placení pomocí internetu.

Nově ještě přibyla 4. možnost – limit pro bezkontaktní platby. Všechny je můžete pohodlně spravovat pomocí internetového bankovnictví a nastavit si takové hodnoty, které Vám nejvíce vyhovují. To zdaleka není u všech bank běžné a celkově už kvalitní zabezpečení u České spořitelny to dále zvyšuje. Pokud stále váháte, jakou konkrétní výši limitu byste měli zvolit, připravila pro Vás Česká spořitelna na svých stránkách jejich doporučené nastavení.

Jak mohu ještě zvýšit svou bezpečnost?

Existuje ještě několik dodatečných způsobů, jak sami můžete ochránit své peníze u České spořitelny. Pomocí SMS můžete například dostat vědět pokaždé, kdy dojde ke vstupu na váš účet a změně zůstatku na účtu či banka přijme nějakou transakci. Další velmi užitečnou a nadstandardní funkcí, kterou u konkurence téměř nenajdeme, je zadávání hesla při přihlašovaní do internetového bankovnictví pomocí grafické klávesnice – na písmenka pak klikáte myší.

Některé pokročilé viry totiž umějí odposlouchávat stisknuté klávesy na fyzické klávesnici a tímto opatřením jim tak elegantně zabráníte ve zjištění vašeho hesla. Všechny tyto metody můžeme čtenářům jen doporučit. Občas také doporučujeme v internetovém bankovnictví zkontrolovat údaj o času posledního vstupu na účet. Tuto informaci vidíte pří svém přihlášení na Servis24 přímo na úvodní obrazovce. S bezpečností také souvisí i volba samotného hesla, kterou jsou podrobně probrali v textu věnovaném přihlášení k účtu České spořitelny.

Pasivní formy zabezpečení

Samotný internetbanking má v sobě zabudováno několik mechanismů, které ochrání klienta bez jeho dalšího přičinění. Pokud například delší dobu internetové bankovnictví nevyužíváte, dojde po 10 minutách nečinnosti k automatickému odhlášení. To slouží k tomu, že pokud byste od počítače odešli a zapomněli se odhlásit, nemůže se otevřené relace zmocnit někdo jiný. Dalšími opatřeními je pak např. automatické šifrováni komunikace mezi vaším počítačem a bankou nebo používání digitálních podpisů. To už v dnešní době patří k běžnému repertoáru každé banky.

Tagy: servis24 přihlášení na účet, servis24 vstup na účet, čsas servis24 přihlášení, servis24 vstup na osobní účet, česká spořitelna servis 24 vstup na účet