Hodnocení

Internetové bankovnictví ČS patří na našem trhu vůbec k jedněm z nejlepších a nejpropracova­nějších. Spravovat jeho prostřednictvím můžete snad všechny myslitelné bankovní produkty – mimo běžného osobního účtu jsou to i spořící účty, půjčky, úvěry a hypotéky, stavební spoření, pojištění a dokonce i investovat. Najdete zde i možnost změny limitů online na všech platebních kartách, což je jedna z klíčových funkcí správného zabezpečení a u konkurence stále není úplnou samozřejmostí.

Vysoká úroveň zabezpečení

Z hlediska bezpečnosti patří IB k jedněm z nejlépe zabezpečených a svým klientům nabízí i celou řadu velmi nadstandardních způsobů přihlášení – např. klientským certifikátem, použití přihlašovacích SMS, atd. Díky své velikosti láká ale ČS velké množství různých podvodníků a téměř denně se dočteme o různých podvržených emailech, telefonátech, atd., které se těmito způsoby snaží z klientů této banky vylákat potřebné přihlašovací údaje. ČS se také stala terčem různých počítačových virů, přesně cílených a dokonale imitujících IB této instituce. Svůj podíl na tom má i fakt, že služeb Spořitelny využívají často starší a v moderních technologiích méně zběhlí klienti.

Za kvalitu si banka nechává zaplatit

Samostatnou kapitolou u ČS jsou pak nejrůznější poplatky. Bohužel i v době, kdy již mnoho banka na našem trhu nabízí běžné účty zdarma (ZUNO Bank, mBank, Fio Banka, a další), ČS stále účtuje svým klientům jedny z nejvyšších bankovních poplatků v ČR. Mnoho na tom nespraví ani některé aktuální snahy v podobě například zmiňovaného iÚčtu nebo běžného účtu pro mladé zdarma, které jsou ale podmíněny různými podmínkami a i při jejich splnění stále za naprosto běžné úkony, jako jsou odchozí platby nebo trvalé příkazy, bance poplatky zaplatíte.

Máme-li na závěr shrnout všechny informace, které o ČS zazněly, i přes nespornou kvalitu nabízených služeb doporučujeme našich čtenářům, poohlédnout se kvůli nepříjemným poplatkům raději jinde. A to obzvláště, pokud si s počítači rozumíte a provádění běžných platebních úkonů přes internet Vám nedělá problém. Dokonce i starší lidé, kteří raději do banky chodí osobně nebo žijí na malých městech a vesnicích, mohou najít levnější alternativu například u Poštovní spořitelny, jejíž služby u nás podrobně recenzujeme také.

Tagy: čsas servis24 přihlášení