Bonus program - katalog odměn

Česká spořitelna nabízí svým zákazníkům i různé zajímavé akce a slevy, díky kterým lze získat zajímavé výhody i prostým využíváním služeb této banky. Asi nejznámějším je v tomto směru populární Bonus program České spořitelny. Při každém placení některou z debetních nebo kreditních karet připisujete na své konto body, které pak můžete proměnit pomocí katalogu odměn v různé předměty.

Body za každou platbu kartou

Jak již bylo zmíněno, samotné sbírání bodů je velmi jednoduché. Stačí u obchodníků nebo na internetu platit kartou vedenou u České spořitelny a automaticky Vám naskakují i body. Samotná výše připsaných bodů do bonusového programu se ale u každé karty liší. Zatímco u běžné debetní karty, kterou dostanete k běžnému účtu získáváte za každých utracených 20 Kč 1 bod, u Chytré karty nebo karty Odměna je to 1 bod za každých 15 Kč a úplně nejvýhodnější je pak platba kartou World České spořitelny, kde je poměr nejlepší – 1 bod připadá na každých 10 Kč.

Stav svého bodového konta si můžete jednoduše zkontrolovat pomocí internetu, a nejdete ho i na svém měsíčním výpisu z banky. K dispozici je i telefonní infolinka na čísle 956 710 710 a tuto informaci Vám podá i každý bankomat České spořitelny. Platnost bodů je 3 roky od jejich připsání a v případě zakoupení některé z odměn, lze kombinovat i body z různých karet a kont (například od manželky, atd.). Kompletní pravidla věrnostního programu pak naleznete zde.

Výběr odměn z katalogu

Bonus program se řadí k jedněm z největších věrnostních programů v ČR a je to znát i na šíří sortimentu odměn. V katalogu pro rok 2013 nalezneme více než 750 různých předmětu a poukázek snad ze všech kategorii. Elektronika, oblečení, módní doplňky, příslušenství do auto nebo cestování. To je jen krátký výčet některých z nich. Hojně využívány jsou pak slevové kupóny na nákupy u oblíbených prodejců. Značky jako C&A, Bushman, Bambule, Mall.cz, Kika a mnohé další naleznete v letošním katalogu odměn.

Co se týče samotné ceny jednotlivých odměn, uvedeme si pro ukázku některé příklady. Pokud budete chtít udělat svým ratolestem radost nákupem hraček v síti hračkářství Bambule, vyjde Vás poukázka na 500 Kč na 9695 bodů z Vašeho konta Bonus programu. K jejich získání musíte v přepočtu u obchodníků utratit obyčejnou kartou 193 900. U kreditní karty World je to pak poloviční částka. Jak tedy můžeme vidět, sbírání bodů je skutečně na delší období a ani u ostatních odměn z katalogu nejsou částky o mnoho nižší. 7-mi palcový tablet ECG Rapid pořídíte za 25605 bodů. To je útrata běžnou kartou za více než 500 000 Kč. Celý katalog si pak můžete prohlédnout přímo na stránkách České spořitelny a jeho rozšířená verze je pak k dispozici i na adrese mojebody.cz.

Hodnocení

Vzhledem k poměrně vysokým částkám potřebných pro běžného člověka k získání bodů je otázkou, zda se raději nepoohlédnout po účtu u nějaké nízkonákladové banky, kde za vedení účtu ušetříte klidně i 100 Kč měsíčně a celý Bonus program raději neoželet. Navíc třeba kreditní karta City Life od City bank Vám vrátí z každé utracené částky 2% zpět. U zmiňovaného příkladu s poukázkou do hračkářství Bambule tak ze skoro 200 000 utracených Kč získáte u Citi 4000 Kč zpět a to už je oproti slevové poukázce za 500 Kč poměrně rozdíl. Pokud však jste již zákazníkem České spořitelny a plánujte u této banky z různých důvodů vydržet, představuje Bonus program určitě zajímavý doplněk jejich základních služeb. O tom svědčí i jeho neutuchající popularita mezi klienty ČS.

Bonus program jen pro klienty do 1.7.2013

Mezi klienty této banky se Bonus program těší i po třech letech svého fungování velké oblibě. I proto se Český spořitelna rozhodla na tento úspěch navázat zřízením nové generace věrnostního program s název iBod, pod který plánuje v průběhu následujících let zařadit právě i svůj současný bonusový program. Zatím se ale pro stávající klienty nic nemění. Pokud jste se stali členem tohoto programu před 1.7.2013 vše zůstává při starém. Všichni noví klienti po tamtu datu však již bodu zařazeni do nové iBodu. Ten má přinést další výhody a tím dále zatraktivnit tuto službu. Více se o něm můžete dočíst v oficiálním odkazu tohoto programu. To vše plus jeho podrobné zhodnocení najdete opět na našich stránkách.

Tagy: servis24 přihlášení na účet