iBod

V minulém článku jsme se podrobně věnovali „Bonus programu České spořitelny“:. V listopadu 2013 však Česká spořitelna představila úplně novou podobu svého věrnostního programu, který v budoucnu původní sytém odměn zcela nahradí. Tento nový věrnostní klub nese jméno iBod a jedná se o vůbec největší katalog odměn za nakupování v rámci ČR. A tím jeho ambice nekončí. Snad každý obchodník v ČR má svůj vlastní věrnostní program. Obchody jako Dr. Max, Orsay, Alpine Pro a mnohé další. Možná také znáte tu situaci, kdy máte v peněžence 10 různých klubových kartiček a při placení už je pak kvůli tomu zapomínáte ukazovat. Nový iBod si klade za cíl sjednotit všechny tyto bonusové programy do jedné jednoduché karty platné u všech obchodníků.

Nový věrnostní program pro všechny

Největším rozdílem je, že iBod již není určen pouze klientům České spořitelny, ale může ho využívat úplně každý. Podmínkou je jen bezplatná registrace na oficiálních internetových stránkách. Při registraci si jen vyberete, zda preferujete bílou nebo černou variantu iBod karty a během několika dní obdržíte klubovou kartičku poštou. Při každém placení „u některého z partnerů“: pak již stačí kartu předložit u pokladny a bonusové body jsou vaše. iBod má v současné době již několik desítek partnerů a nechybí mezi nimi známe značky jak Sportisimo, Datart, Bambule, Neoluxor, Fann Parfumérie, cestovní kancelář Alexandrie, Husky, Auto Kelly, Fokus Optik a mnoho dalších.

Za každých utracených 25 Kč u těchto partnerů se Vám na konto připíše 1 bod. Průběžně navíc u obchodníků probíhají různé akce, kdy za nákup získáte například trojnásobné množství bodů nebo je Vám při zakoupení zboží nad určitou hodnotu připsán bonus ve výši např. 100 bodů. Klubová karta iBod je tak do značné míry podobná Clubcard od Tesca, kterou zná asi každý.

Extra výhody pro klienty České spořitelny

Do teď jsme se bavili o všech zákaznících bez rozdílu. Jelikož ale za i Body stojí Česká spořitelna, je jasné, že její klienti se mohou těšit na extra výhody. Nový katalog odměn iBod střídá v minulosti oblíbený Bonus program ČS a princip zůstává do značné míry stejný. Za placení kartou ČS získáváte na své konto body, které následně můžete proměnit v hodnotné předměty či služby. Pokud tak u obchodníka platíte kartou České spořitelny získáte za každých 25 Kč 1 bod, tak jako každý běžný zákazník a k tomu je Vám navíc přičten bonus za klienta ČS, který činní 1 bod za každých 200 Kč utracených kartou.

To ale není vše. Nově navíc můžete sbírat body i za využívání internetového bankovnictví, řádné splácení úvěrů, hypotéky nebo uložení peněz na spořící a termínovaný vklad. Jeden iBod tak získáte za každou přijatou či odeslanou platbu, za každých 200 Kč úvěru splaceném v řádném termínu, za 200 Kč vložených na spoření, do investování nebo pojištění a na závěr měsíce je Vám ještě sečtena suma všech peněz u České spořitelny (včetně půjčených) a za každých 20 000 Kč máte nárok na další 1 bod.

Katalogu odměn programu iBod

Nejvíce nás ale samozřejmě budou zajímat odměny, které lze za nashromážděné body získat. Původní Bonus program ČS byl znám širokým sortimentem různých odměn a ani v případě iBodu tomu nebude jinak. Bohužel co zůstává také stejné je poměr jednotlivých bodů, které jsou k získání nějaké té odměny z katalogu potřeba. Původní Bonus program zůstává funkční, ale jen pro klienty registrované před 1.7.2013. Pokud jste si zřídili u této banky účet až po tomto datu, budete již automaticky zařazeni do sbírání bodů v rámci iBodu. Postupně pak proběhne migrace i starších klientů do tohoto nového programu.

Tagy: česká spořitelna servis 24 vstup na účet